1. díl: Letíme za teplem – Kapverdské ostrovy

10849905_10205657548783665_7464101830150733347_nPřicházíme s novou rubrikou. Každý měsíc Vám vybereme jednu destinaci, a společně s cestovní kanceláří AJV se Vám budeme snažit co nejvíce přiblížit, jak vypadá dovolená v této zemi. Pro první díl jsme vybrali turisty ještě tolik nedotčené, Kapverdské ostrovy.

Bojíte se kvůli nepokojům létat do frekventovaných afrických letovisek jako je Egypt, Tunisko nebo Maroko? Potom pro Vás budou Kapverdské ostrovy ideálním řešením.

Kapverdské ostrovy, které můžete najít i pod portugalským názvem Cabo Verde, se rozprostírají v Atlantickém oceánu u pobřeží západní Afriky.  Leží 1900 kilometrů pod Kanárskými ostrovy. Skládají se z 10ti ostrovů a několika dalších malých ostrůvků. Počasí je zde celoročně téměř stejné, výkyvy jsou +-5 stupňů, pokud nejde o nějaký extrém. Nevýhodou je silný vítr, který se celoročně žene přes všechny ostrovy. Než z moře dojdete k lehátku, jste obaleni pískem.

Blízká exotika

Říká se, že Kapverdy jsou exotikou za pouhých 6 hodin letu. Exotikou je myšleno krásné křišťálové moře s vysokými vlnami a bílý písek. Nádherné zelené pláně a aleje palm byste ale hledali jen těžko. Po ostrovech převládají pouště.

Nejvíce navštěvován je rozhodně ostrov Sal. Dále se jezdí často na Boa Vistu, která ještě není turisty tak obydlená. Boa Vista je ještě větší úlet od reality, než Sal. Jakoby se tu zastavil čas. Často zde není vůbec signál, a internet na hotelech bývá na ,,příděl.“ Další ostrov, který můžete navštívit je Santa Maria.

Kapverdské ostrovy jsou velmi chudou zemí, a cestovní ruch je téměř to jediné, čím se tam dá přivydělat. V hotelech by pro hosty udělali první poslední. Servis, hygiena a jídlo jsou na velmi vysoké úrovni. Je smutné potom vidět města, ve kterých je chudoba, ženy nosí banány na hlavě, rodiny posedávají před svým malým obchůdkem, a lidé si v hotelích nesmírně hodují.

Přímé lety z Prahy

Let, jak už jsme zmínili, trvá kolem 6ti hodin na Sal, a o necelou hodinu déle na Boa Vistu. Lítá se přímo z Prahy, bez dalších přestupů. Pro dovolenou na Kapverdských ostrovech potřebujete vízum, které si lze zařídit cca za 25 euro až na místě, ihned po příletu.

Dovolenou pořídíte průměrně za 20 000 – 25 000 Kč, na poslední chvíli se dá sehnat i za příjemných 14 000 Kč.

Rádi byste se vydali do této destinace? V AJV Příbram Vám s výběrem pomůžou. Navštivte: http://www.ajvpribram.cz/

Zdroj: red.

Odpovědět

*