1. ročník nočního závodu Tůruj Brdy 2016

Tůruj Brdy 2016Spolek Rock‘n’Foot, který se věnuje především horské turistice, ale také lezení nebo vodáctví, pořádá v pátek 1. července svůj první ročník závodu s názvem „Tůruj Brdy 2016“.

Úkolem přihlášených týmů je dostat ze z bodu A do bodu B a cestou se pokusit vyhledat co nejvíce kontrolních stanovišť s úkoly, které týmům mohou pomoci zajistit vítězství. Ovšem nejvíce dobrodružný charakter závodu tvoří to, že se odehrává v noci a účastníci až do startu neznají polohu cíle ani kontrolních stanovišť. Je proto potřeba alespoň základní znalost práce s mapou a orientace v terénu.

Odezva veřejnosti na takovýto typ závodu je velice pozitivní, o čemž vypovídá také počet startovacích registrací do závodu. A jelikož byla tato odezva opravdu obrovská a předčila organizátory vytyčené hranice, bylo bohužel nutné registraci předčasně ukončit z důvodu naplnění kapacit.

V tomto ohledu tedy organizátoři doufají nejen v příznivé počasí, ale také v to, že se závod skrze noční Brdy stane tradicí příštích let. Proto se již začíná s plánováním dalších outdoorových akcí, jelikož zájem všech účastníků dodává organizátorům obrovskou energii do další činnosti.

První ročník závodu byl pojmenován „Tůruj Brdy 2016“. Myšlenka uspořádat závod v bývalém vojenském prostoru (nyní CHKO Brdy) se zjevila během jedné tůry skrz brdské lesy. Organizátory ohromila nejen zajímavá příroda, ale především nedotčenost tamější krajiny turistickým ruchem. Minulé využití jako vojenský prostor zanechalo na zdejší krajině zajímavé stopy, jako bunkry, opuštěná letiště a pozorovatelny, které tvoří společné se zříceninami starých hradů a velkými vodními plochami velmi atraktivní prostor.

Zdroj: red.

Odpovědět

*