AAA AUTO chce mít do tří let pobočku i v Příbrami

AAA Auto letos plánuje zvýšení počtu poboček z 34 na zhruba 40. Postupně chce v zahraničí stejnou hustotu poboček, jako má v ČR. Letos na jaře se také vrátí do Polska. Uvedla to dnes generální ředitelka Karolína Topolová.

aaa-auto-as_1

Skupina loni prodala téměř 64.000 ojetých vozů a rostla o 12 procent, letos chce pokračovat v růstu podobným tempem.
V polovině dubna AAA oznámí návrat do Polska, kde znovuotevře autocentrum pro Varšavu s kapacitou až 500 aut. Naopak na začátku roku se skupina kvůli nejisté ekonomické situaci stáhla z Ruska.

V Česku se AAA letos soustředí na navyšování počtu nabízených aut. Například v Praze kapacita stoupne o 500 vozů, v Hradci Králové a Sokolově o 100 aut a v Liberci se přesune do nové lokality, kde nabídne až 400 aut. Celková kapacita 21 poboček se zvýší o 1100 na 8000 vozů.

Do třech let chce AAA Auto otevřít pobočku v Příbrami

V dalších třech letech chce v Česku otevřít pobočky v České Lípě, Jičíně, Mladé Boleslavi, Příbrami, Svitavách, Šumperku, Trutnově, Valašském Meziříčí a ve Žďáru nad Sázavou. Chce tak zvýšit podíl na domácím trhu z deseti na 15 procent.
Na Slovensku přibude nové centrum v Trnavě a počet prodejních míst stoupne na 13, nabídka stoupne o 500 na celkem 4500 vozů.

V Maďarsku, kam se AAA vrátila loni, chce letos k Budapešti přidat pobočku v Székesfehérváru s kapacitou 200 aut a během roku se rozhodne o případném otevření centra v Szegedu.

Ojetých vozů je prý nedostatek

Podle Topolové ojetiny na výkupu v posledních měsících zdražily zhruba o desetinu, protože vozů je nedostatek. „V celé Evropě je nedostatek ojetin. Ty doby, kdy jsme kupovali auta v zahraničí, jsou pryč, loni jsme naopak 5000 aut vyvezli. Export by měl posilovat i letos. Nahrává tomu i devalvace koruny,“ uvedla.

AAA loni koupil investiční fond Abris, který za 95 procent akcií zaplatil 220 milionů eur. Podle partnera fondu Wojciecha Lukawskeho jde o první investici fondu na českém trhu. Změny ve vedení AAA nechystá.

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*