Ani v Příbrami Česká volejbalová reprezentace na Íránce nestačila

DSC02382 V sobotu 23. května si početné příbramské obecenstvo mělo tu čest změřit síly se soupeřovým publikem, a že jich nebylo málo, při přátelském mezistátním zápase naší reprezentace se silným soupeřem z Iránu, šestým to týmem na světě. Čeští hoši vzdorovali silnějšímu soupeři se ctí a před 855 diváky se neztratili, byť nedokázali uhrát ani již vyhraný set.

V něm chybělo svěřencům trenéra Šmejkala maličko štěstí a alespoň jeden bodový blok. Ten se nám v tomto třetím setu nepodařilo vystavit ani jednou a to zřejmě rozhodlo. To v setu prvním jsme soupeřovy útoky dokázali bodově blokem ztrestat pětkrát. Také i tento set soupeř vyhrál tím nejtěsnějším rozdílem dvou nutných bodů.

Z pohledu prvního vzájemného zápasu se proti hře na půdě Jihostroje  náš tým podstatně zvedl a to dává do dalších zápasů slibné vyhlídky. Hráči si zahráli všichni a bylo na jejich hře znát, že se sehrávají jako tým. Zřejmě je k lepšímu výsledku hnalo i pověstné příbramské peklo které po celou dobu zápasu vytvářelo perfektní atmosféru, a to se tento den hrálo celkem pět setů. Naši reprezentanti nastoupili do prvního setu v sestavě Veselý, Linz, Holubec, Habr, Konečný, Michálek a libero Kryštof. Střídali Mach a Bartoš.  Během dalších setů se na palubovce objevili ještě libero Pfefer a oba nahravači Haník i Janouch. V poli jsme ještě viděli Vašíčka a Štokra.

Zdroj: red.

Odpovědět

*