Již čtvrtý závod Mistrovství Německa čtyřkolek se jel minulý víkend v Dolle

čtyřkolČtvrtý závod Mistrovství Německa se jel tento víkend v Dolle za účasti dvou našich jezdců, Zdeňka Poláčka a Jaroslava Faktora. Tohoto závodu se nezúčastnili nejlepší jezdci Holandska jako je Joe Maessen nebo Ingo ten Vregelaar.

Kvalifikace

V kvalifikačním tréninku si první místo vyjel Německý závodník Stefan Schreiber, druhé místo obsadil Dán Casper Holm a jako třetí se umístil týmový jezdec Stefana Julian Haas. Čtvrtý nejrychlejší čas získal Frederik Dalghård před pátým Manfredem Zieneckerem a šestým Davidem Freidingerem. Zdeněk Poláček v kvalifikaci obsadil 10. místo a Jarda Faktor, který u nás startuje ve třídě veteránů se kvalifikoval na 22. místě.

1. závod

Holeshot do první rozjížďky vyhrál Belgičan Oliver Vandendijk pronásledován Stefanem Schreiberem a Julianem Haasem, kteří Olivera předjeli hned v druhé zatáčce. Nepříliš dobrý start měl Casper Holm, který se však z šestého místa propracoval na třetí hned během prvního kola závodu za Juliana Haase. Casperovi se podařilo Juliana předjet až v druhé v polovině rozjížďky a závod dokončil na druhém místě za Stefanem. Zdeněk Poláček se víc jak polovinu závodu držel v první pětce než ho doslova přeskočil německý závodník Manfred Zienecker. Zdeněk první závod dokončil na šestém místě před sedmým Rakušanem Davidem Freidingerem a osmým Dánem Frederikem Dalghårdem. Jaroslav Faktor odstoupil po čtyřech kolech závodu z důvodů technické závady.

2. závod

V druhém závodě holeshot opět vyhrál Oliver Vandendijk, kterého okamžitě předjeli Stefan Schreiber následován Julianem Haasem, Casperem Holmem a Frederikem Dalghårdem. Při doskoku cílové lavice praskla Julianovi osa zadních kol a i když jeho pád vypadal děsivě naštěstí se mu nic nestalo, ale ze závodu byl nucen odstoupit. Během prvních dvou kol si Stefan Schreiber vyjel náskok necelé půl kolo před druhým Casperem Holmem, ale kvůli nesmyslné chybě ze své čtyřkolky „vystoupil“ a propadl se na páté místo. Závod nakonec dokončil na druhém místě o které musel více jak 5 kol bojovat s Frederikem Dalghårdem. Frederik nakonec závod dojel na čtvrtém místě za Belgičanem Oliverem Vandendijkem. Další velmi zajímavý boj sváděla dvojice Zienecker a Freidinger, kteří si nedarovali ani metr trati a jejich umístění se v každém kole měnilo. Cílem nakonec projel pátý David Freidinger a za ním Manfred Zienecker. Zdeňkovi Poláčkovi se povedlo odstartovat na sedmém místě, které si i několik kol držel než se mu dostal kamen pod řadičku a tak musel zastavit a kamen vyndat aby mohl v závodě pokračovat. Zdeněk se tedy propadl až na 13 místo. Jardovi Faktorovi se povedlo odstranit závadu na svém stroji a v druhé jízdě si vybojoval krásné 17. místo za nejrychlejší závodnicí v Evropě Sinou Willmann.

,,První jízda mi šla docela dobře, ale byl jsem trochu unavený, když jsem však ve výsledcích viděl, že jsem měl rychlejší časy než Schreiber bylo mi jasné, že do druhé jízdy musím lépe odstartovat. Druhá jízda byla už o hodně lepší a když jsem se dostal na první místo byl jsem opravdu spokojený. Jsem nadšený z celkového výsledku.“ Řekl nám Casper Holm po závodě.

Další závod Mistrovství Německa nás se koná ve Vellahnu 12. června.

čtyřkol1

čtyřkol2

čtyřkol3

zdroj: red.

Odpovědět

*