Banány jsou vhodné pro sportovce a pomáhají proti stresu

bananBanán dokáže skvěle zasytit náš žaludek a dopraví do našeho těla třikrát více hořčíku než ostatní druhy ovoce a zeleniny, takže se nám snáz bojuje proti stresu, alergiím a zánětům.

Na světě existuje kolem 670 druhů banánů. Tyto plody nerostou na stromech, ale v trsech na bylinách – banánovník  nemá dřevitý kmen a proto je označován za nejvyšší bylinu na světě. A ještě jednomu faktu možná lidé neuvěří. I přes svůj tvar jsou banány bobule. Dlouholeté pěstění banánovníkových rostlin způsobilo, že dnešní bobule vůbec nemá semena.

Věděli jste, že existují odrůdy s červenými nebo dokonce  fialovými plody? Dále existují také banány zeleninové, které se v afrických kuchyních tepelně upravují.

Banány jsou vhodné pro sportovce

Banány pomáhají sportovcům rychle doplnit potřebné minerály, vitaminy  a zabraňují svalovým křečím. Jeden banán po cvičení skvěle doplní potřebnou energii.

Banány jsou lehce stravitelné a proto jsou vyhledávané i při léčebných dietách. Průměrný banán obsahuje necelých 110 kalorií, a tak i tady platí stokrát opakovaná pravda – všeho s mírou. Bát se ale nemusíte. Nenacpeme-li se banány víc, než kolik činí individuální potřeba našeho těla, tloustnout po nich nebudeme.

Dále je dokázáno, že kdo jí často banány, je vyrovnanější, odolnější vůči stresu, podráždění a případným sporům.

Zdroj: red.

O autorovi

Odpovědět

*