Benefiční bazárek pro Bednu

Bazárek_BednaMožnost obohatit svůj šatník tradičními i netradičními kousky a zároveň nahlédnout pod pokličku nízkoprahového zařízení pro děti a mládež bude mít široká veřejnost v pátek 24. 6. 2016. V čase 15 – 19 hodin proběhne v prostorách NZDM Bedna Benefiční bazárek (sídliště „Křižák“ naproti poště, Budovatelů 116, Příbram VIII), jehož výtěžek bude určen na provoz tohoto zařízení. 

Po loňské úspěšné Benefiční burze Adra pro Bednu se nízkoprahové zařízení Bedna, provozované neziskovou organizací Potnon, z.s., rozhodlo i letos upořádat podobnou akci. V pátek 24. 6. 2016 v čase 15 – 19 hodin tak proběhne v prostorách Bedny Benefiční bazárek a návštěvníci budou mít jedinečnou možnost pořídit si na léto pěkné kousky, např. i zcela nové oblečení a šperky značky H&M. Ty na bazárek věnovala nezisková organizace Chance 4 Children. Výtěžek z celé akce půjde na provoz NZDM Bedna.

Financování neziskového sektoru je vždy náročné. Jednou z těch příjemnějších forem, jak získat tolik potřebné finanční prostředky jsou benefiční akce, proto i naše organizace Ponton, z.s. se rozhodla jít tímto směrem. Na neformální bázi tak má široká veřejnost možnost seznámit se s naší činností, nahlédnout do našich prostor a jako bonus si k tomu odnést domů něco pěkného,“ vysvětluje Bc. Jakub Václavů, ředitel Pontonu, z.s.

NZDM Bedna sociální služba určená pro děti a mladé lidi ve věku od 11 do 20 let z Příbrami a blízkého okolí. Nabízí možnost trávit volný čas v bezpečném prostředí. Je zde zázemí pro setkávání se s vrstevníky, široká škála volnočasových aktivit a možnost individuálního doučování. Děti a mladí lidé mohou v Bedně vyhledat radu, pomoc či podporu v situacích, které jsou pro ně obtížně řešitelné. Od ledna 2015 funguje i terénní program, který je určen dětem a mladým lidem ve věku 6 do 13 let. Program působí zejména ve vybraných lokalitách města Příbram, které jsou ohroženy sociálním vyloučením. Nabízí sociální služby a volnočasové aktivity přímo v přirozeném prostředí dětí a mladých lidí.

Srdečně zveme a v pátek 24. 6. se těšíme na všechny, kterým není lhostejná práce s mladou generací. Kromě oblečku, šperků a doplňků za sympatické ceny bude připravené i malé občerstvení,“ dodává Bc. Magdaléna Kočová, koordinátorka NZDM Bedna.

Zdroj: red.

Odpovědět

*