Bilance nehod a trestných činů během uplynulých deseti dnů jsou děsivé

Za posledních deset dnů se stalo 28 nehod, z toho osm se zvěří. Většinou šlo o srny, ale do jízdní dráhy autu vběhl také jelen či pes. Řidiči u havárií nedávali většinou přednost v jízdě, nedodržovali bezpečnou vzdálenost nebo dostali na mokré vozovce smyk.

Řidič jel místo zpátečky dopředu

Na jedno auto spadla větev, jeden motorista měl zařazený špatný rychlostní stupeň, místo zpátečky jel dopředu a narazil do budovy, u jedné havárie sehrál roli alkohol, u jiné silný vítr. Při nehodách bylo lehce zraněno šest osob.

Smrtelná nehoda

Smrtelná nehoda se stala dne 26. prosince odpoledne v lesním úseku mezi obcemi Lazsko a Tochovice. Dvacetiletý řidič dostal na náledí smyk, následně vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Odtud se auto odrazilo a střešní částí havarovalo do dalšího stromu, který byl nárazem přeražen. Muž na místě svým zraněním bohužel podlehl.

Dále policie řešila:

–          3 požáry, chaty, auta a kontejnerů.

–          4x záchytka, policisté zajišťovali převoz několika osob na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při domácí hádce měla 26letá žena přes dvě promile alkoholu v dechu, ničila zařízení bytu a slovně i fyzicky napadla přítele. Dva opilí muži leželi na silnici apod.

–          4 obchody vykradeny, pečivo, dětský bazar, koloniál, drogerie – zde sebral zloděj tržbu ve výši několika desítek tisíc korun,

–          1x dům, z voliéry neznámý pachatel odcizil exotické ptactvo, celkem 15 kusů,

–          1x byt, zmizel fén, vařič, telefon a žehlička,

–          2x sklep, zlodějům se hodilo nářadí, lyže a pneumatiky,

–          3x chata, nenechavci si vzali přívěsný vozík, kabely a nářadí,

–          4x vozidlo, mizelo z nich oblečení, kosmetika, ale i pánev a konvice.

–          4x kapesní krádež, nedbalé zacházení se svým majetkem se nevyplatilo čtyřem osobám, přišly o peněženky, platební karty nebo telefony.

–          1x nález munice při úklidu garáže, pyrotechnik odvážel dělostřelecký granát, protipancéřovou střelu a několik výbušek.

–          4x jízda pod vlivem, hlídky při silničních kontrolách „načapaly“ čtyři motoristy pod vlivem, a to amfetaminu, marihuany a alkoholu.

–          5 pachatelů zadrženo, dva muži kradli železný šrot. Tři osoby vnikly do hotelu Mana, kde odcizily nábytek.

Zdroj: red.

Odpovědět

*