Blíží se již 16. ročník soutěže ve skocích do vody High Jump

high jumpPříznivci adrenalinových sportů se na přelomu července a srpna sejdou v zatopeném žulovém lomu v Hřiměždicích na Příbramsku na 16. ročníku soutěže ve skocích do vody High Jump. Skokanské špičky návštěvníkům opět předvedou skoky do vody z dvanáctimetrové a šestnáctimetrové věže a pětimetrové houpačky, sdělil dnes ČTK Martin Zvoníček z mediálního zastoupení soutěže.

Stejně jako minulý rok bude nad lomem přistavěna vysokozdvižná plošina dosahující výšky až 32 metrů. Skoky z ní bývají vrcholem každého ročníku High Jumpu. Součástí závodů bude i letos oblíbená exhibice takzvaného splashdivingu neboli skoků placáků. Tu opět obstarají především skokani z Německa v čele s Christianem Elvisem Guthem, světovým rekordmanem ve skoku placáku ze 43 metrů.

Kromě skokanských závodů bude připraven doprovodný program, zahrnující například exhibici několikanásobného mistra světa a vítěze závodu X-Games, freestyle motokrosaře Libora Podmola. „Spolu s ním bude vzduchem létat také Martin Koreň. Dalším lákadlem bude parkurové vystoupení na nejvyšší úrovni či vystoupení borců ovládajících flyboard, díky němuž se lze vznášet volně nad vodní hladinou,“ uvedl Zvoníček.

Návštěvníci se mohou těšit také na hudební vystoupení na dvou pódiích. Vystřídají se na nich například hiphopeři Prago Union, elektroswingová formace Mydy Rabycad nebo Hentai Corporation, Smack, DJ Vec, Fast Food Orchestra či Sklizeň.

Letošní ročník High Jump se koná od 31. července do 1. srpna.

zdroj: ČTK, foto: www.studentpoint.cz

Odpovědět

*