Bobcats budou bojovat o titul už v pondělí

bobcatslions2V pondělí se v Praze bude hrát finále 22. ročníku české ligy amerického fotbalu. Do Czech Bowlu se stejně jako loni probojovali hráči Příbrami Bobcats a nejúspěšnější domácí celek a obhájce titulu Prague Black Panthers. Začátek je v 19:00 v Eden Areně a organizátoři slibují velkou show mimo jiné za účasti 115 roztleskávaček.

Favoritem jsou Černí panteři, kteří loni ve finále vyhráli jednoznačně 40:0, jenže výsledky z této sezony ukazují, že Příbram ve svém druhém finále v historii bude konkurenceschopnějším soupeřem. Panteři totiž nejprve vyhráli těsně 10:9, ale na konci května prohráli 0:51. Byla to jejich jediná prohra v sezoně, která je nepřipravila o prvenství v základní části.

„My ten zápas pojali jako odpočinkový, protože jsme měli po těžkém zápase v rakouské lize a v tabulce nám o nic nešlo. Ale samozřejmě jsme nečekali, že prohrajeme takovým rozdílem,“ řekl klíčový hráč Panterů Jan Dundáček, který byl vyhlášen nejlepším útočníkem rakouské ligy, kde pražský celek došel do semifinále.
Největší hvězdou týmu je však americký quarterback Kyle Newhall-Caballero, který má za sebou i krátké angažmá v nejlepší lize světa NFL.

„Je to jeden z nejlepších hráčů v Evropě. Většinou za nás nastupuje hlavně v rámci rakouské ligy, ale do finále chceme přijít s tím nejlepším, co máme. Příbram rozhodně nepodceňujeme. Věnujeme veškeré úsilí k tomu, abychom obhájili titul,“ řekl sportovní ředitel Panterů Daniel Leško.

Ovšem i Příbram přivedla kvalitní cizince, zejména Columbuse Givense, který patřil k nejlepším hráčům celé ligy. „Oproti loňsku se cítíme silnější zejména v ofenzivní lajně, v Columbusovi máme rychlejšího quaterbacka a nedostáváme se tak tolik pod tlak. Věříme, že se popereme o vítězství,“ řekl prezident příbramského klubu Zbyšek Lavička.

Prezident České asociace amerického fotbalu Filip Hobza věří, že letošní finále může být nejkvalitnější v historii. „Věřím, že letos bude zápas vyrovnaný. Zahraniční hvězdy slibují ofenzivní podívanou, dají se očekávat přihrávky přes polovinu hřiště, což je na americkém fotbalu to nejatraktivnější,“ řekl Hobza.

Při pondělním zápase v Eden Areně je pro návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program. Už od 14:00 se otevírá fanzona před stadionem, v níž si zájemci budou moci vyzkoušet některé prvky z amerického fotbalu, obléci výstroj či házet s míčem. K dispozici bude i stánek asociace cheerleaders, které připravují obří poločasovou show za účasti stovky roztleskávaček. „Finále bude zábava pro celou rodinu a nejtvrdší kulturní zážitek tohoto roku,“ dodal Hobza.
Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal či v den utkání na pokladnách stadionu.

Zdroj: čtk

Odpovědět

*