Brdský cyklobus bude jezdit až do konce září

CyklobusOd začátku roku se z velké části vojenského újezdu Brdy stala chráněná krajinná oblast. Toto pohoří, zvané vnitrozemská Šumava, se tak pomalu stává rájem pro cyklisty, pěší turisty a v zimě například běžkaře. Skvělou zprávou je pro všechny návštěvníky Brd zahájení projektu „Brdský cyklobus“. Autobus s cyklovlekem jezdí od 30. dubna až do konce září po trase Plzeň – Rožmitál pod Třemšínem – Příbram každou sobotu, neděli a ve svátky.

Chcete-li se Brdským cyklobusem svézt, můžete si pohodlně zarezervovat svá místa už z domova (přes internet) z různých nástupních míst. Nadále je možné kupovat vstupenky i u řidiče autobusu.

Cena vstupenky se liší podle ujeté tarifní vzdálenosti. Za jízdní kolo zaplatíte jednorázových 30 Kč bez ohledu na přepravovanou vzdálenost. Výhodou je i tzv. rodinné jízdné, u něhož je podmínkou, aby jej zakoupila skupina nejméně 5 osob, z nichž 2 musí být starší 15 let. Příbuzenský vztah není podmínkou.

Díky zakoupení jízdenky v cyklobusu můžete získat i různé benefity, jako jsou například slevy na vstupné do Atom muzea Javor 51 v Míšově, slevu na útratu v restauraci Hotelu Ve dvoře ve Spáleném Poříčí, slevu na vstupné do Muzea strašidel v Plzni a spoustu dalšího.

V okolí Brd je mnoho turistických cílů, které stojí za vidění. Mezi nejnavštěvovanější místa v Brdech beze sporu patří vrch Třemšín (827 m. n. m.), Padrťské rybníky, Rozhledna Na Skále u Železného újezdu a další.

Jízdní řád autobusu: ZDE

Online předprodej jízdenek: ZDE

Zdroj: red.

Odpovědět

*