Červnové příbramské oslavy 800 let: Generální zkouška na doprovodný program na Nováku!

NovákČervnové oslavy města Příbrami týkající se oslav jeho 800. výročí se kvapem blíží! Jak už jsme Vás několikrát informovali, kromě hornických slavností bude také velkým tahákem dvoudenní festival Novák 800 v letním kině Příbram, na kterém vystoupí přední hvězdy českého showbusinessu. V tuto chvíli ale zájemce lákáme na doprovodný páteční program chystaný na pátek 10. června, kdy se od časných ranních hodin uskuteční v areálu Nového rybníka divácky atraktivní celodenní akce s názvem „Školy slaví 800 let“. Generální zkouška všech zainteresovaných složek proběhla včera ráno.

Co se bude vlastně na Nováku, jak příbramští areálu Nového rybníka zkráceně říkají, v pátek 10. června dít? Od samého rána tam bude zaparkována velká spousta armádní, policejní, hasičské i záchranářské techniky. Pochopitelně i s jejich kvalifikovanou obsluhou. Všechny složky Integrovaného záchranného systému budou mít svá stanoviště, kde dětem i jejich dospělému doprovodu ukážou to nejlepší a nejatraktivnější z toho, co mají v současné době k dispozici.

Viděli jste někdy kolový obrněný transportér Pandur? Nebo samohybnou kanonovou houfnici Dana? Či hasičskou vysokozdvižnou plošinu, která dokáže vystoupat až do 35 metrů? Nebo policejní čtyřkolku Gladiátor? Pokud ne, budete mít jedinečnou možnost všechno vidět. A nejen to. Svou techniku a ukázky munice předvede Pyrotechnická služba, dovednosti služebních psů Vězeňská služba a není bez zajímavosti, že Nový rybník budou brázdit čluny dokonce s potápěči z příčního oddělení. Záchranáři předvedou ukázky první pomoci, ale spolu s hasiči i to, jak to vypadá, když musejí vyprostit zraněné lidi u vážných dopravních nehod. Představí se také Městská policie Příbram, které na výpomoc přijede i Obecní policie Vestec. Chybět nebude ani resuscitace v terénních podmínkách a mnoho a mnoho dalšího. Plánováno je i přistání speciální policejní helikoptéry Eurocopter EC 135 a také seskok výsadkářů z armádního vrtulníku. Záležet bude samozřejmě na počasí!

Na akci se postupně vystřídá na několik tisícovek dětí ze škol z Příbrami a jejího blízkého okolí, ale vítán je každý, kdo bude mít čas a chuť se na práci složek Integrovaného záchranného systému podívat! Kdo přijede určitě, bude televize Nova, která bude od 6 do 9 hodin ráno přímo z příbramského Nového rybníka živě vysílat svoji Snídani s Novou.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

 

Odpovědět

*