Cesta ke vzdělání může vést i přes jazykové školy

mapaJaké  typy a formy vysokoškolského či vyššího odborného vzdělání nabízí Příbram jsme Vás informovali před nedávnem. Vzdělání má však více podob. Řešením pro ty, kteří se na akademickou dráhu nechystají či se jim z nějakého důvodu nevydaří přijímací zkoušky mohou být školy jazykové. I zde je nabídka v našem městě velmi bohatá a pestrá.

Statut studenta Vám může zůstat

Jazykové školy dnes nabízejí i programy, které Vám zaručí statut studenta, díky čemuž si zachováte řadu výhod – například za sebe nemusíte platit zdravotní a sociální pojištění. Takové studium ale není o tom, že jednou či dvakrát v týdnu zajdete na dvou či tří hodinou lekci a tím vše končí. Jedná se o pravidelné každodenní bloky, které Vám zaberou celé dopoledne. Za studium zaplatíte zpravidla 20 až 30 tisíc korun.

Speciální zkoušky Vám pomohou v budoucnu

Takový kurz nabízí například jazyková škola J. S. Agency, která na našem trhu působí již 18 let. Zaměřují se zde na angličtinu, francouzštinu, italštinu a španělštinu. Pro pomaturitní studium nabízí angličtinu a němčinu. Samozřejmostí je zajištění tzv. Cambridgeské zkoušky, jejíž úspěšné splnění Vám může výrazně pomoci na trhu práce i v případném dalším vzdělávání.

I čeština pro cizince

Jazykové školy kladou důraz především na výuku v malých studijních skupinách, což umožňuje individuální přístup. Dalším aspektem je vlastní aktivita studentů a rozmanitost vzdělávacích metod. Rozhodně tedy nebudete sedět několik hodin nad učebnicí a pracovním sešitem a trpět nudou a monotónností. Nikoho asi nepřekvapí, že nejčastěji nabízenými jazyky je angličtina, němčina či španělština. Jejich výuku nabízí také jazyková škola Tina Lingua, sídlící v Dlouhé ulici. Ta navíc nabízí výuku českého jazyka pro cizince.

Zajistí přípravu k maturitě

Kromě maturantů a dospělých se školy zaměřují už i na nejmenší děti. Výjimkou tedy nejsou ani kurzy pro prvňáčky či ještě menší děti. Když už je řeč o maturantech, například jazyková škola Smetanová – Jedlička nabízí přípravný kurz ke státní maturitě z angličtiny. Půlroční kurz vyjde jen na několik tisíc a jeho forma je šitá přesně na míru svému cíli – úspěchu u všech částí maturitní zkoušky.

Výuka pro děti, které ještě ani chodit neumí

Zda-li pak víte, jak se latinsky píše „lípa“? Asi ne. A přesto si název tohoto pro naši zemi typického stromu, který je i národním symbolem vybrala Radka Vocílková pro svoji jazykovou školu – Tilia. Svoje profesionální služby nabízí škola již patnáctým rokem a v její nabídce nechybí kurzy firemní, individuální, docházkové i dětské, a to pro děti od 2,5 let věku. Škola nabízí klasickou paletu jazyků: anglický, německý, francouzský a ruský.

Abychom svoje tvrzení o běžné nabídce pro nejmenší děti potvrdili, představíme Vám jazykovou školu, která je na výuce dětí založená opravdu absolutně. Pro děti od tří měsíců věku nabízí výuku angličtiny podle metody britské lingvistky, jejíž jméno má škola také v názvu – Helen Doron English. Je jasné, že práce s tak malými dětmi se neobejde bez zapojení rodičů, kteří se výuky zúčastňují také. Na ukázkovou hodinu do Plzeňské ulice se budete moci zajít podívat v červnu.

Jazyky a matematika

Se svojí nabídkou trochu vybočuje jazyková škola Magráta. Nabízí totiž výuku nejen jazyků, ale také přípravu k maturitě z matematiky. Připraví Vás zde také k maturitě z angličtiny, němčiny nebo ruštiny. Právě angličtina a němčina hrají prim i v kurzech pro dospělé, které jsou doplněné ruštinou pro začátečníky a také angličtinou s konkrétním zaměřením – Business English.

V nabídce také italština

V Dlouhé ulici má svoji pobočku i další jazyková škola, která kromě klasické nabídky jazyků vyučuje také italštinu. Je to koneckonců patrné i z jejího názvu – jazyková škola Italiano. Kromě možnosti složení státních jazykových zkoušek škola nabízí i zkoušky CILS, které existují ve čtyřech stupních a ověřují Vaši znalost italského jazyka. Je možné složit také anglické zkoušky ESOL nebo zkoušky z ruštiny, a to ve dvou verzích: TORFL a ALTE. Certifikát z takové jazykové zkoušky Vám pomůže zejména v zahraničí, českým zaměstnavatelům většinou dostačují české státní zkoušky.

Shrnutí

Snažili jsme se Vám na přiměřeném prostoru představit podstatnou část příbramské jazykové nabídky. Jak vidíte, vybírat je opravdu z čeho a v Příbrami je možno se vzdělávat ve všech nejběžněji požadovaných jazycích. Vylepšovat svoje dovednosti v rámci cizích jazyků mohou nejen dospělí, ale též maturanti a poměrně zajímavá nabídka je v Příbrami dostupná také pro nejmenší děti. Pečlivě vybírat však musí ti, kteří chtějí studovat kurz, který jim zaručí statut studenta po celý školní rok. Taková nabídka rozhodně není samozřejmá.

Zdroj: red.

O autorovi

Odpovědět

*