Cowárna připravuje návštěvy netradičních míst. Startuje na střelnici Placy

Cowárna_střelniceNetradiční, adrenalinové, jedinečná nebo těžko dostupná. I tak se dají nazvat akce, které jednou měsíčně chystá Cowárna. Účastnit se jich mohou členi a nečleni. Pro členy budou vždy s určitým zvýhodněním. Prvním místem, kam se můžete s Cowárnou dostat je střelnice Placy.

Toto místo je jedinečné nejen svojí činností, ale také prostředím, kde se nachází. „Placy jsou jednou z nejdelších civilních střelnic v České republice,“ řekl majitel a provozovatel střelnice Martin Lukeš.

Martin se stal před několika měsíci členem Cowárny a nás upoutala hlavně jeho první slova. „Nevím, jak moc budu tento prostor využívat, ale rozhodně vím, že začínající projekty se musí podpořit a proto jsem zde,“ řekl při prvním setkání.

A co vás na střelnici čeká? Vyzkoušet si můžete střelbu z několika zbraní včetně odstřelovačky a třeba absolvovat malou prohlídku střelnice. Ochutnávka by spočívala ve:

  • střelbě z malorážné pušky CZ457 Scout s optikou – 10 ran
  • střelbě z pistole Glock 19 – 5 ran
  • střelbě z útočné pušky Sa vz. 58 s kolimátorem – 5 ran
  • střelbě z brokovnice Mossberg 590 – 3 rány

Pro členy je připraven zlevněný vstup 100,- Kč a pro nečleny 400,- Kč. V rámci vstupného můžete vyzkoušet všechny uvedené střelné zbraně v uvedeném počtu ran.

Mimo výše uvedené bude možnost vyzkoušet si střelbu z odstřelovací pušky SAKO TRG 22 v ráži 308 Win. s puškohledem. Jde o závodní zbraň, jejíž pořizovací cena i s příslušenstvím se blíží dvěma stům tisícům korun a se kterou se její majitelé účastní střeleckých závodů. Střelba z této zbraně bude účtována zvlášť – 100 Kč za výstřel (cena obsahuje mimo jiné přesné závodní střelivo, opotřebení a ošetření zbraně). K dispozici bude pozorovací dalekohled, na vše bude dohlížet zkušený instruktor.

Akce je v plánu v pondělí 29. srpna a vybrat si můžete z dopoledního termínu od 9.00 do 12.00 a odpoledního od 16.00 do 19.00. Pro uskutečnění „výpravy“ je potřeba minimálního počtu 5 lidí a maximální kapacita na jeden termín je 15 účastníků. Jedinou podmínkou je vzít si sebou občanský průkaz. Přímo na střelnici můžete využít parkoviště.

Rezervace na info@cowarna.cz

střelnice_placy

Zdroj: red.

Odpovědět

*