Divadlo slaví úspěch: Zajistilo si v něm své místo již 1310 předplatitelů

Příbramské Divadlo A. Dvořáka má další důvod k radosti. Počet předplatitelů meziročně opět vzrostl. V rámci prodeje předplatného si své místo v hledišti zajistilo celkem 1310 diváků. Před rokem bylo předplatitelů 1251 a například v roce 2006 se počet předplatitelů pohyboval kolem tří set. Do těchto počtů se navíc nezapočítávají členové Klubu mladého diváka, kterých je asi 300. Herecký soubor z Příbrami se navíc netěší zájmu diváků pouze v našem městě. Jezdí k nám diváci z širokého okolí a už tedy ani neplatí dřívější pravidlo, že se z Příbrami jezdí za dobrým divadlem do hlavního města. Přibývá totiž diváků právě z Prahy.

Divadlo a kino

Úspěch v Divadle Hybernia

Že se hra Dáma s kaméliemi se Sabinou Laurinovou v hlavní roli povedla, o tom není pochyb. Připsat si však může jeden opravdu velký úspěch. Hra na vážné téma v režii Milana Schejbala totiž vyprodala hlediště známého muzikálového divadla Hybernia. Na klasickou činohru opravdu velký úspěch, vezmete-li v úvahu, že toto divadlo nabízí 700 míst v hledišti. Není to ale rozhodně první pražská štace příbramského souboru.

„V Praze hrajeme nejen v žižkovském divadle, nejen v Hybernii, ale hrajeme například u pana Heřmánka, už dlouhodobě, byť pouze Hrdého Budžese a v létě budeme již potřetí v divadle Ungelt na letní scéně, a to s představením Drobečky z perníku,“ popisuje ředitel příbramského divadla A. Dvořáka Petr Bednář.

A jak vidí svoji roli pařížské kurtizány přímo Sabina Laurinová? „Mám tuto svoji roli velice ráda, kvůli těm různým barvám charakteru, které ona vlastně mění během představení. Je to moje milovaná role a jsem moc vděčná Milanovi Schejbalovi, že s ní na mě myslel.“

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*