Do opičí dráhy se nadšeně zapojili i středoškolští učitelé

11056747_10203704584238646_1836216975_nDne 4. 3. 2015 se na SPŠ a VOŠ v Příbrami uskutečnila vůbec první soutěž v OPIČÍ DRÁZE. Soutěž uspořádaly studentky 2. V – Zuzana Voslařová, Radka Kočová, Monika Jirkalová a Lenka Misterková. Zúčastnilo se více jak 40 studentů včetně profesorů a profesorek. Jejich výkon byl opravdu brilantní a bylo se na co koukat.

Soutěž byla skvěle zorganizovaná. Soutěžící byli rozděleny na 3 skupiny – dívky, chlapci, profesoři/profesorky.

Před začátkem soutěže, čekala na soutěžící pestrá rozcvička, které se museli zúčastnit všichni včetně profesorů a profesorek. Běželo se jedno základní kolo, které se měřilo časově. Na časové přesnosti dohlíželi hned dva rozhodčí. Za každý chybný přestupek, následovali penalizace. Následovně bylo vybráno pět soutěžících z každé skupiny, díky pěti nejrychlejším časům. Poté následovalo kolo finálové.

Na první pohled se zdálo, že disciplíny byly příliš jednoduché, ale opak byl pravdou. Soutěžící museli překonávat překážky od dřepů s medicinbaly až přes různé gymnastické dovednosti, jako je kotoul na žíněnce a poté na kruzích. To však nebylo vše. Nezapomnělo se ani na šplh na tyči a jako správné opičky na lezení po laně.

Finálové kolo bylo o něco náročnější. Na řadu přišla bradla a jako zpestření na závěr dráhy byl výlov plavajícího jablka ve vodě. Nýbrž ne rukama, ale pouze ústy.

Aparatura tomu dodala ,,grády“

 Atmosféra byla opravdu dech beroucí, nejen díky věrným fanouškům, ale hlavně kvůli 11039368_10203704594358899_89162426_nperfektní aparatuře, kterou si studentky 2. V. samy zajistily. To dodalo soutěži ty nejlepší ,,grády.“ Díky tomu, mohla být celá soutěž moderována a ve volných chvílích se dostalo i na rozhovory. Dále byla doprovázena hudbou, která soutěžící mohla jenom pozitivně motivovat a tak předváděli nadlidské výkony.

Všichni soutěžící byli velice šikovní a také za to byli bohatě oceněni.

Byla to opravdu vydařená soutěž!

VŠEM MOC DĚKUJEME ZA ÚČAST!

                                                                                                                                            

Autoři: Voslařová Z., Jirkalová M.,  Studentky SPŠ A VOŠ 

Zdroj: red.

Odpovědět

*