Dobříš chce získat dotaci pro přestavbu kina na společenský dům

kinoDobříš na Příbramsku chce přestavět bývalé kino na společenský dům, který ve městě chybí. Na projekt chce vedení devítitisícového města získat dotaci, řekl ČTK radní pro místní rozvoj Radek Vystyd (TOP 09).

„V současnosti ve městě slouží jako kulturní dům pouze bývalá synagoga,“ uvedl Vystyd. Tyto prostory ale podle něj nejsou dostačující, byť se v nich pořádá velké množství kulturních a společenských akcí.

Plány na přestavbu kina, v němž už se řadu let nepromítá, nechalo zpracovat ještě bývalé vedení radnice. Počítalo se s tím, že se do zrekonstruovaných prostor přesune knihovna. Náklady byly vyčísleny na 57 milionů korun, což je ale podle Vystyda příliš. „S architektonickou kanceláří, která vyhrála architektonickou soutěž, jsme to začali řešit a měníme projekt tak, aby z toho vznikl společenský dům, a koukáme také na peníze,“ uvedl radní.

V kině se podle něj nepromítá asi deset let a lidé jezdí za filmy většinou do Prahy. „Je pravda, že město Dobříš je dnes už předměstím Prahy, je to otázka 30 minut jízdy. Na druhou stranu si myslím, že kultura by ze strany města měla být podporovaná a bude muset být podporována,“ uzavřel radní.

Bývalé kino přestavují například i ve Voticích na Benešovsku, nově z něj má být multifunkční centrum, které bude sloužit k pořádání kulturních a společenských akcí pro lidi z města i širšího regionu. Kompletní rekonstrukce si vyžádá kolem deseti milionů korun, většinu nákladů zaplatí Evropská unie.

zdroj: ČTK, foto: www.top09.cz

Odpovědět

*