Dobrovolní hasiči z Příbramska byli ve čtvrtek seznámeni s dotační podporou Středočeského kraje

Včera se v zasedací místnosti na Březových Horách konala schůze zástupců dobrovolných hasičů z příbramského okresu. Bylo zde představeno „Dotační řízení pro rok 2015“, které umožní dobrovolným hasičům a složkám Integrovaného záchranného systému získat finanční podporu z tzv. Středočeských fondů. 

11008983_10203432495762940_1849266090_n

Dobrovolní hasiči byli postupně seznámeni s dotačními programy pro letošní rok, dozvěděli se, na jaké věci je možné finanční prostředky čerpat či  jakým způsobem je možné oficiální žádosti podávat. Pro letošní rok bylo vyčleněno pro podporu dobrovolných hasičů celkově 20 milionů korun.

Na setkání byl přítomen místopředseda komise Integrovaného záchranného systému MVDr. Josef Řihák, vedoucí oddělení IZS Ing. Luboš Navrátil a předseda SDH Příbram Václav Černý. Právě na základě požadavků Václava Černého vzniklo toto setkání. „Setkání jsme uspořádali především proto, že dostáváme spoustu dotazů ohledně vyplňování těchto žádostí a dalších nejasností. Chceme, aby se hasiči vyvarovali zbytečných chyb. Přeci jen, jsme tu od toho, abychom jim s tím pomohli,“ řekl předseda SDH Příbram Černý.

Dobrovolným hasičům z Příbramska přejeme úspěšné čerpání finančních prostředků ze Středočeských fondů a co nejméně práce s hašením požárů v našem regionu.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*