Dorost U19 a Juniorský tým si slavnostně převzali medaile v prostorách města Příbrami

IMG_5817V uplynulé sezoně 2014/2015 zaznamenal klub 1.FK Příbram několik úžasných úspěchů. Nezářil jen A-tým, ale hlavně mládežnické týmy. Na podzim se A-tým snažil dostat z posledního místa, a po příchodu nového trenéra Pavla Tobiáše se umístil na úžasném 5. místě, a téměř sahal po pohárech. Obrovských a historických úspěchů se dočkala ale i fotbalová akademie 1.FK Příbram.
Dorost U19 totiž poprvé v historii pod vedením Petra Janoty (v úvodu podzimu Pavlem Tobiášem a Danielem Huňou pozn. red) vybojoval dorostenecký titul. ,,Je to skvělé, kluci si to náležitě užívají a my také. Na tento úspěch budeme všichni dlouho vzpomínat,“ řekl trenér U19 Petr Janota.
Příbramský dorost navíc porazil v československém finále mistra Slovenska ze Senice, a stal se tak i dokonce československým mistrem. ,,JeIMG_5823 to obrovský úspěch nejen pro náš klub, ale také pro město Příbram a celý Středočeský kraj,“ uvedl k oběma triumfům generální ředitel 1.FK Příbram a jeden ze zakladatelů fotbalové akademie, Petr Větrovský.
V Příbrami se bude hrát Champions league
Příbramský dorost si ligovým titulem zajistil právo startovat v Juniorské Lize Mistrů. Ve středočeské Příbrami se tak v září poprvé rozezní známá hymna Champions league. „Na Ligu Mistrů se těšíme a náležitě si ji užijeme. Bude to pro nás skvělý zážitek,“ okomentoval budoucí výzvu Jiří Januška, s 25ti zásahy nejlepší střelec příbramského mužstva a juniorský reprezentant České republiky.
IMG_5820Medaile předával zástupce Středočeského krajePoháry a medaile si úspěšní dorostenci vyzvedli v sále příbramského zastupitelstva za účasti zástupců středočeského kraje, sponzorů, rodičů, ale i bývalých trenérů, které klub k této příležitosti mimořádně ocenil čestným uznáním. Slavnostně jim je předal  zástupce Středočeského kraje Mgr. Přemysl Landa. ,,Fotbal je kolektivní sport a jakýkoli úspěch v něm, je taktéž kolektivní úspěch. Proto jsme se rozhodli ocenit čestným uznáním i trenéry, asistenty a vedoucí, kteří s kluky pracovali dříve, myslíme si, že si to zaslouží,“ vysvětlil Větrovský.
Medaile dostal i juniorský tým
Dorostenci však nebyli jediní, kdo přebíral medaile. Další skvělým umístěním se totiž prezentovala Juniorka 1.FK Příbram, která skončila v juniorské celostátní lize druhá. Mužstvo vedené legendou klubu Marcelem Máchou nevyhrálo titul pouze o dva body. Ten připadl Mladé Boleslavi. Medaile juniorskému týmu předával Jan Ježek, majitel Energonu Dobříš. ,,Chtěl bych všem klukům poděkovat, makali naplno, často jsme hráli v kombinované sestavě, to je prostě úděl juniorky a hráči si dokázali se vším poradit. Za tom jim patří dík,“ vyzdvihl své svěřence Marcel Mácha.
První se umístili i žáci U15
IMG_5816
Když se k těmto úspěchů přidá ještě první místo starších žáků v žákovské lize po základní části, byl to pro příbramskou akademii mimořádný krok. ,,S takovými úspěchy jsme upřímně řečeno v první sezóně fungování akademie nepočítali. Jsme z toho nadšeni a budeme se snažit naši akademii ještě více rozvíjet. Nyní nás čeká jednání s novými partnerskými kluby a to konkrétně s Holandským Zwolle a slavným Juventusem Turín, letošním finalistou Champions league,“  uzavřel Petr Větrovský. Příbramská akademie tak ukázala, že díky jejímu fungování může zažít takový triumf i nejmenší město v lize.
Zdroj: red., foto: Martin Menšík

Odpovědět

*