Dřina, běh, vítr, kolo a skvělé sportovní výsledky – Klasik Duatlon Příbram

a (398)Pokud jste v neděli potkali v okolí Nového rybníku cyklisty na závodních kolech nebo běžce se startovními čísly na hrudi, tak jste viděli účastníky Klasik duatlonu Příbram, který se ten den konal. Mezi vítězi juniorských i seniorských závodů se objevilo několik jmen, která patří do stájí příbramských týmů.

„Jsme rádi, že závod se obešel bez zranění a velkou radost nám udělaly výkony našich svěřenců. Je vidět, že základna příbramských běžců, duatlonistů a i triatlonistů je opravdu široká a konkurence schopná. Velké díky patří všem dobrovolníkům, obcím a také městu Příbram v čele s panem starostou Jindřichem Vařekou, který osobně přišel podpořit závodníky, převzal nad celým závodem záštitu a předal medaile nejmenším závodníkům,“ shrnul za organizační tým Radek Eliáš

V rámci této akce se uskutečnily závody několika věkových kategorií. Celý sportovní event se konal pod záštitou CZECHMAN TOUR 2015.

Perfektně připravený areál začal první sportovce vítat okolo osmé hodiny. Drtivou většinu z prvních sportovců tvořily děti a junioři narozeni v letech 2007 – 2001, kteří se přišli „porvat“ také o korunu mistra Česká republice v juniorské kategorii. Vítězem a MČR pro letošní rok se stal v kategorii mladších žáků Michal Hanyk z AC Turnov a mezi staršími žáky získal titul MČR Jindřich Střihavka z Czech K.T. Na medailových pozicích se objevili také zástupci příbramských týmů. Michal Švarc obsadil v dětském závodu 2. místo a Anna Karasová získala v dalším z juniorských závodu dokonce nejcennější vavřín.

Počet účastníků juniorských kategorií ovlivnilo studené počasí, ale i přes tuto nepřízeň se na startovní čáru postavilo přibližně 50 dětí, které spojuje nadšení pro sport.

Okolo poledního se okolí Nového rybníka začalo plnit účastníky dospělých kategorií. Někteří seřizovali svá kola, jiní se protahovali a časovali formu a ostatní se přátelsky bavili s kolegy závodníky a probírali taktiku.

Jako první se na trať „vhrli“ účastníci vloženého závodu, který byl kombinací běhu na 5 km – 20 km na kole a 5 km běhu. Pro titul si doběhl a dojel domácí závodník Tomáš Zikmund z TRI Klub Příbram  mezi muži a v ženské kategorii zvítězila Ivona Rejsková z Internet Pb Teamu

Královská kategorie

Až na závěr dne přišla na řadu „královská“ kategorie a nejtěžší závod. Jeho účastníci museli v okolí Nového rybníka, Sázek a Konětop absolvovat nejdříve 5 km běhu, následně v sedle kola ujet 60 km a poté ještě odběhnout 15 km v běžecké obuvi. Fyzicky náročný závod vyhrál mezi muži Petr Minařík z HITSPORT Teamu, stříbrnou pozici získal Pavel Petrásek z týmu OMT a bronz si odnesl Jan Majer z klubu TTK Slavia VŠ Plzeň. Z domácích závodníků obsadil krásné 16. místo matador Petr Švarc z pořádajícího TRI Klubu Příbram, který zároveň vyhrál svojí věkovou kategorii.

Mezi ženami se z vítězství radovala Lucie Klimešová, druhé místo obsadila Michaela Gerychová a třetího místa se radovala Jana Brantlová

Celý den se nesl ve velmi uvolněné atmosféře a sportovci – děti i dospělí si závod velmi užívali i přes silný vítr, který komplikoval hlavně jízdu na kole.

Celý závod organizoval Tri Klub Příbram, který se nyní připravuje na další sportovní události. První je víkendový Běh Kovohutěmi a druhou Běh města Příbram, který odstartuje 3. října.