Epidemie onemocnění dýchacích cest končí

Ve středních Čechách skončila epidemie onemocnění dýchacích cest. Nemocných bylo 1 400 na 100 000 obyvatel. Počet oproti minulému týdnu klesl. Opakovaný pokles počtu onemocnění potvrdil ukončení plošné epidemie, řekla dnes ČTK vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Lilian Rumlová. Téměř na polovinu klesl i počet nemocných chřipkou. V číslech na 98 případů onemocnění / 100 000 obyvatel.

Počet respiračních chorob za poslední týden klesl ve všech věkových kategoriích kromě dětí od šesti do 14 let, kde počet nemocných stoupl o téměř čtyři procenta, a v kategorii seniorů nad 60 let, kde nemocnost stoupla o téměř osm procent.

Příbram má nejvyšší nemocnost

Nejvyšší nemocnost onemocněními dýchacích cest evidují hygienici v okresech Příbram a Rakovník. „V příbramském okresu je počet nemocných nad hranicí epidemie, a to 2224 nemocných na 100.000 obyvatel,“ uvedla Rumlová. Nově byl v uplynulém týdnu vyhlášen zákaz návštěv v domově seniorů v Novém Strašecí na Rakovnicku. Naopak například v okrese Nymburk je počet nemocných 874 na 100.000 obyvatel.

Od začátku chřipkové sezony hygienici evidují dokonce dvě úmrtí.

Očkováno je 5-7 procent obyvatel

Proti chřipce se v ČR očkuje pět až sedm procent obyvatel, lidí nad 65 let, jimž vakcinaci hradí zdravotní pojišťovny, je očkovaných 20 až 23 procent. Světová zdravotnická organizace doporučuje naočkovat 30 procent populace a v rizikových skupinách 75 procent.

Zdroj: red.

Odpovědět

*