Festival vína opět v Příbrami. Již tuto sobotu

Festival-Vína-2016V Příbrami se v sobotu 28. května uskuteční již třetí ročník Festivalu vína. Festival vína aneb Růžová Příbram 2016 proběhne v prostorách domu Šatlava, kde pro návštěvníky bude k degustaci připraveno více než 100 druhů vín. Růžová Příbram nebude pouze o růžových vínech, ale na své si přijdou také milovníci bílých nebo červených vín. Těšit se můžete i na ochutnávku sýrů, které k vínu jednoznačně patří. Více informací Vám přinášíme v rozhovoru s panem Volákem.

Jedná se o třetí ročník festivalu vína, mají Příbramáci o tuto akci zájem?

Tato akce vznikla na popud našich zákazníků, kteří měli zájem ochutnat kvalitní a zajímavé víno podle svého výběru a nevyhovoval jim systém řízených degustací, kde je nabízen omezený počet vzorků od jediného vinaře. Dnešní milovník vína je náročný a chce si vybrat sám, podle své chuti, což jsme se rozhodli mu nabídnout. To dělá naší akci zajímavou, a proto zájem o ni každoročně stoupá.

Kde se každoročně pořádá?

Festival vína probíhá v prostorách domu Šatlava ve staré Příbrami, přímo na náměstí T.G.M 142. Příbramáci  mají toto místo po 17-ti letech provozu vinotéky, restaurace a sýrárny jednoznačně spojeno s kvalitním vínem a jídlem.

Kolik činí vstupné?

Degustační poplatek činí 90 Kč, návštěvník za tuto cenu obdrží degustační sklenku, katalog vína a samozřejmě první vzorek vína na uvítanou.

Jak bude akce probíhat? Kdo bude vína nalévat, a říkat k nim příběhy?image1

Na festivalu bude hrát živá hudba, bude stánek s grilovaným masem, na otázky budou odpovídat vinaři, a lidé, kteří víno milují. Jsme připraveni pobavit každého, kdo přijde s dobrou náladou.

Jaká vína budou moci návštěvníci ochutnávat?

Návštěvníkům nabídneme vína z min. 10-ti vinařství, ochutnat mohou více jak 100 vzorků od vína jakostního, přes pozdní sběry až po víno slámové a ledové. Připraveny jsou vína roky ležené v dubových sudech. Věříme, že každý si přijde na své.

Bude mimo vína k ochutnání i další sortiment? Sýry, oříšky apod.?

Říká se, že bratrem vína je sýr, proto bude připraven i stánek se sýry. Za velmi atraktivní považuji rakouskou specialitu, kterou je sýr zrající v seně, nebo v lučních květech. Tento typ sýra perfektně doplňuje lehké veltlínské typy vína a vytváří jedinečnou kompozici chuti. Pro milovníky růžových vín bude připraveno francouzské Brie, nemohu opomenout ani pravé holandské goudy. 

Bude veškerý sortiment, který je k ochutnání, zároveň i k prodeji na místě?

Všechna vystavovaná vína si mohou zájemci nakoupit za výstavní cenu, případně jej mohou závazně objednat.

Co je cílem akce?

Cílem akce je ukázat nekonečnou rozmanitost, kterou víno nabízí, a nabídnout každému jeho vlastní prostor, aby si mohl sám rozhodnout, co mu nejvíce chutná a třeba i vybrat to své víno.

Jakou očekáváte návštěvnost?

Věříme, že 28.5. od 11-ti hodin bude Šatlava,, praskat ve švech“ tak, jako tomu bylo v předchozích letech.

Nepřemýšleli jste o dalším festivalu, například piva, jídla?

Nápadů máme mnoho, každý rok je festival rozmanitější. Původně jsme měli jen nápad udělat větší degustaci, dnes už se k vínu přidal i sýr. Jsme, dá se říci, na začátku a rozhodně chceme jít dál. To, jak se celý festival bude utvářet, bude záležet především na ohlasech a přáních návštěvníků. Celé nás to velmi baví, ale děláme to především pro lidi a jejich spokojenost a přání nás motivují. Takže kdo ví, co bude za rok?

Zdroj: red.

 

Odpovědět

*