Fitness jako životní styl – kam zajít v Příbrami

waystomakefitnessfunKdyž se zamyslíte, určitě ve svém okolí najdete minimálně jednoho člověka, pro kterého se fitness stalo životním stylem. Není to pouze o pocení se v tělocvičně a dietních režimech. Milovníci fitness jsou dnes velmi početnou komunitou, jejíž členy spojuje zdravý životní styl, láska ke sportu i péče o lidské tělo jako taková. A vhodný čas začít je kdykoliv, nerozhoduje věk, pohlaví, pracovní vytížení ani předchozí sportovní zkušenosti. Pokud chcete opravdu začít, můžete. Vhodný prostor je pravděpodobně jen pár minut od Vašeho bydliště. Nevěříte?

Dva velké kluby

Při slově fitness v Příbrami každého napadne minimálně jeden z velkých fitness klubů, které v našem městě působí. Oxygen klub a BeFit Energy club. Oxygen zabírá poměrně velký prostor ve Školní ulici, sídlí naproti poliklinice. Otevřeno zde mají každý všední den od 7 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 18 a v neděli od 9 do 21 hodin. Zajít sem můžete nejen za klasickým fitness a studiovými lekcemi, ale i na spinning, squash nebo do solária. Novinkou je pak Bodytec, což je nová metoda cvičení za pomoci elektrické stimulace svalů. Po cvičení můžete využít fitness bar a kdykoliv je Vám k dispozici odborné poradenství. Parkoviště je pro klienty zdarma a v celém areálu je zavedena Wifi síť.

Další známý klub – BeFit Energy club – se nachází v obchodním centru Skalka v Milínské ulici. Otevírací doba je shodná s Oxygenem, jen v sobotu jsou zde až do 19 hodin. Na klubovém členství, které má svůj původ v Anglii, ale na kontinentální Evropu se dostalo v 70. letech z Ameriky, si v BeFit Energy clubu zakládají. Nabízí několik verzí členství, včetně víkendového, kdy máte neomezený vstup do klubu od pátku do neděle. Jednou z možností je také wellness členství, které Vám umožňuje neomezený vstup do wellness části clubu. K dispozici je mimo jité TRX systém, finská sauna a infrasauna, kardiozóna a club nabízí také firemní program – corporate fitness.

Fitness Ježek a studio Takis

Na ploše 250 metrů čtverečních se nachází 50 cvičebních stanovišť fitcentra Ježek, které se nachází v areálu III. polikliniky. Majitel Tomáš Ježek má třicetiletou praxi v oboru, což je jasný předpoklad dobrého zázemí fitcentra pro kondiční cvičence, ale i pro vrcholové závodníky. Otevírací doba začíná ve všední den již v 6 hodin, o víkendu je otevřeno od 8 hodin. Zavírá se každý den v 21 hodin. Fitness Ježek nabízí sestavení jídelníčku i tréninkového plánu a můžete si objednat i služby osobního trenéra. Roční vstupné činí dle webových stránek 4 000 korun.

Na ještě větším prostoru čtyř set metrů čtverečních se nachází 60 stanovišť Sport studia Takis. Nabízí posilovací stroje všeho druhu, stacionární kola, stepper, lavice na benchpress, olympijské činky, činky-jednoručky až do váhy 58 kg, boxovací pytle a další vybavení. V Jáchymovské ulici se začíná ve všední dny od půl deváté a zavírá se v půl deváté večer. Víkend nabízí otevírací dobu od 9 do 15 hodin.

Provozovnu má Takis také v Brodské ulici. Znát ji můžete pod názvem Fitness Fialka. Na ploše 300 metrů čtverečních nabízí více než 60 cvičebních stanovišť: cardio zónu, steppery s PC obrazovkou, běžecké trenažery s PC obrazovkou, cross trenažery s PC obrazovkou, kola Grün sport na indoor cycling, posilovací stroje Grün sport, trampolínky, TRX, aj. Nechybí ani solárium a turbosolárium. Otevřeno je ve všední dny od půl deváté do 20 hodin. Mezi oběma studii můžete přecházet s jednou průkazkou. Takis nabízí jak klubové členství, tak jednorázové vstupy pro nečleny, které jsou finančně méně výhodné.

Novinkou je RS Fitness

Na příbramském fitness trhu se v nedávné době objevilo RS fitness v Mixově ulici. Jeho nabídka je trochu odlišná od běžných studií. Nabízí například cvičení po porodu, jógu, pilates či fit box, ale též alpinning, kruhové tréninky, bodystyling nebo cvičební plán Insanity. Provozní doba se prioritně řídí vypsanými lekcemi. Zajímavou službou je hlídání dětí, které Vám pohlídají při všech lekcích do půl osmé večer. Nově zde nabízejí také lekce sebeobrany.

A fitness Příbram

Poslední fitness, kam bychom Vás v Příbrami chtěli pozvat je v ulici Legionářů v budově aquaparku. Nabízí TRX, alpinning, fit box, jógu, pole fit and dance (tanec u tyče), pilates a core training (tabata). Objednat si můžete také nějakou z široké nabídky masáží a zakoupit si můžete nejrůznější produkty zdravé výživy.

Zdroj: red.

Odpovědět

*