Fotbalová akademie nabírá nové talenty

hodkovaŠkolní rok je sice v plném proudu, ale zvláště pro žáky 9.ročníků základních škol se blíží jeden velmi důležitý termín a to termín pro podání přihlášek ke studiu na střední škole. Tyto přihlášky se týkají také mladých talentovaných nadějí, které mohou nastoupit do fotbalové akademie 1.FK Příbram. Ke krátkému rozhovoru jsme si pozvali ředitelku ISŠ HPOS Příbram, jedné ze smluvních škol fotbalové akademie, paní Ing. Marcelu Hodkovou a položili jsme jí několik otázek.

Paní ředitelko, co mají rodiče a děti udělat, aby se dostali na smluvní školu fotbalové akademie 1.FK Příbram?

V prvé řadě si musí na své základní škole vyzvednout přihlášku, nechat si ji potvrdit u svého dětského lékaře a pak ji doručit na příslušnou školu. To musí učinit nejpozději do 15.března, kdy je termín pro doručení přihlášek ke studiu na středních školách. Musím zdůraznit, že vše je nyní na aktivitě žáků
a jejich rodičů, dříve to měli v popisu práce výchovní poradci na základních školách.

Které smluvní školy v Příbrami spolupracují s fotbalovou akademií 1.FK?

Tak kromě naší Integrované střední školy HPOS Příbram je to ještě Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Příbram, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Dubno, Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Příbram a Gymnázium Příbram.

Proč myslíte, že je dobré, aby budoucí hráči 1.FK Příbram studovali právě na některé ze smluvních škol?

Myslím si, že velkou výhodou je, že každá smluvní škola žákům garantuje dvakrát týdně dvoufázový trénink. Ti mají navíc i výborný servis v tom, že je klub vozí přímo do vyučování. Důležitá je také úzká spolupráce s klubem na hodnocení jednotlivých žáků, a to jak prospěchové, tak fotbalové. Jinými slovy tlačíme na studenty, aby prospívali nejen fotbalově, ale i prospěchově a morálně.

U13

Mužstvo U13 1.FK Příbram s šéftrenérem SPSM a trenérem U13 Antonínem Barákem

Není konkurence mezi ostatními školami až příliš velká?

Určitě ne, spíše naopak. Jednotlivé školy mezi sebou totiž úzce spoluprací. Nabízíme chlapcům
a jejich rodičům širokou škálu studijních možností. Pro nadané děti tu jsou střední maturitní školy v čele s prestižním příbramským gymnáziem, naopak pro manuálně zručné a prakticky zaměřené děti je tu naše integrovaná škola či učiliště na nedalekém Dubně.

Je přínosné mít mladé sportovce na škole?

Samozřejmě, mladí hráči z fotbalové akademie vzorně reprezentují naši školu v celé České republice
a dosahují také vynikajících výsledků. Příkladem je vítězství v celostátním kole Poháru Josefa Masopusta. Nejen pro hráče, ale i pro celou integrovanou školu bylo finále na pražské Julisce velkým zážitkem.

Jak se na sportovní aktivitu vaší školy dívá zřizovatel, tedy Středočeský kraj?

Musím říci, že nás kraj velmi podporuje. Ostatně naše škola se i díky spolupráci s fotbalovou akademií 1.FK Příbram stala fotbalovým centrem Středočeského kraje.

Zdroj: red, foto: red

  1. Sylva Henriquez Reply

    Rada bych se informovala na možnosti a podmínky absolvování Vaši FK žákem Cecho-Španělem, tedy dítětem narozeným v ČR ale žijícím a studujicicm ve Španělsku. Chlapec má 13 let, mluví Česky, Španělsky , příští rok ukončí studium tzv. Institutu,tedy u nás 2.stupne základní školy. Od svých 6let je organizován ve fotbalovém klubu hrajicim oficiální dorostovou ligu Španělska až do současnosti.
    Děkuji za odpověď, popřípadě možnost Vás osobně navštívit.

    Sylva Henriquez, matka

Odpovědět

*