Fotbalisté Příbrami jsou na soustředění v Turecku, již dnes hrají s ukrajinským Charkovem

Fotbalisté 1.FK Příbram odcestovali před pár dny na zahraniční soustředěni do tureckého Beleku. Tato přípravná akce je především herního charakteru. Klub navíc poměří síly s několika zajímavými mužstvy ze zahraničí. Příbramáci se také mohou ve stejném letovisku setkat i se zástupci dalšího českého klubu – AC Sparty Praha.

soustředění

„Soustředění nám nabízí především kvalitní povrchy pro tréninky i zápasy. Přírodní tráva je zde ve velmi dobrém stavu a společně s teplotou kolem 18ti stupňů je to pro naše fotbalové mužstvo přímo ideální,“ uvedl generální ředitel Petr Větrovský, jenž odcestoval na pár dní do Turecka také.

S týmem je na soustředění i nejnovější posila do útoku Roman Bednář

Mužstvo 1.FK Příbram včetně nové posily do útoku Romana Bednáře z pražské Sparty, stráví v Turecku deset dni a odehraje tři přípravné zápasy. „Již dnes hrajeme první zápas a soupeřem je velmi silný a atraktivní soupeř Metalurg Charkov, jehož si fanoušci mohou pamatovat z Evropské ligy. Bude to pro naše hráče velmi zajímavá prověrka,“ řekl Větrovský.

soustředění 2

V dalších dvou zápasech čeká Příbramáky ještě účastník bulharské nejvyšší fotbalové soutěže a ligový celek z Číny. Podle Větrovského je již kádr z největší pravděpodobnosti kompletní. „Věřím, že se podaří ještě dotáhnout příchod Pavla Fořta a pak, i když se říká, nikdy neříkej nikdy, se toho moc měnit zřejmě již nebude.“

Fanoušci tak mohou zatím přemýšlet, koho ze zkušených útočníků příbramský lodivod Pavel Tobiáš nakonec upřednostní.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*