Fotbalisté se včera vrátili z tureckého soustředění, Bednář dal všechny branky mužstva

Včera odpoledne se vrátil příbramský ligový tým ze soustředění v Turecku, které bylo velice úspěšné, jelikož mužstvo ani jednou neprohrálo a odehrálo tři kvalitní utkání.

Fotbal

V tureckém Beleku přivítalo fotbalisty slunečné počasí a po celých deset dní se teplota pohybovala kolem patnácti stupňů. Mužstvo trénovalo na kvalitních hřištích a odehrálo tři zajímavá utkání se zahraničními soupeři.

Hned druhý den soustředění byl na programu zápas s ukrajinským prvoligovým klubem Metalistem Charkov, který na podzim hrál Evropskou ligu. Utkání skončilo nerozhodně 0:0, ale zápas byl kvalitní a příbramští hráči nebyli horším týmem.

Druhé utkání v rámci soustředění odehrálo mužstvo vedené trenérem Pavlem Tobiášem proti účastníkovi první bulharské ligy Lokomotivu Sofia. V tomto zápase poprvé za příbramský tým skóroval Roman Bednář, který je v klubu na hostování ze Sparty Praha. V druhém poločase navíc Bednář proměnil pokutový kop a byl tak dvougólovým střelcem při vítězství 2:0.

Dalším zahraničním klubem, který si zahrál proti mužstvo Příbrami, byl čínský Guizhou Renhe. Hvězdou zápasu se stal opět Roman Bednář, který vstřelil dva góly. Marek Boháč chytil čínskému soupeři penaltu a výrazně tak také pomohl k vítězství 2:1.

Soustředění v Turecku se dá tak považovat za velice úspěšné, ligové mužstvo ani jednou neprohrálo, vstřelilo čtyři góly, všechny dala posila klubu a to Roman Bednář. K soustředění se vyjádřil generální ředitel Petr Větrovský: „Soustředění nám přineslo to, co jsme chtěli. Velmi kvalitní zázemí a těžké soupeře. Naše mužstvo je zvládlo velice dobře a ze třech zápasů inkasovalo pouze jednou a to z penalty. Střelecky nás potěšil nový hráč Roman Bednář a dobrý pocit mám také z našich mladíků, kteří ukázali, že se v ligovém mužstvu neztratí.“

soustředění 2

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*