FOTOGALERIE: Dnes se v Příbrami slavnostně otevřela nově zrekonstruovaná školka

V Příbrami dnes byla oficiálně otevřena nově zrekonstruovaná mateřská škola pod Svatou Horou. Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnil i někdejší hejtman Středočeského kraje MVDr. Josef Řihák či místostarosta Příbrami Mgr. Václav Švenda.

10962135_10203342987285284_868542171_n (1)

V mateřské škole se zrekonstruoval půdní prostor, udělala se nová ložnice pro děti, modernizací prošly i další části školky. Součástí projektu bylo i vybavení objektu moderními technologiemi, například interaktivní tabulí nebo počítačovou technikou.

Rekonstrukce vyšla na čtyři miliony

Mateřská škola také dostala nové didaktické pomůcky a herní prvky nebo průmyslovou myčku a pračku. Přestavba objektu a pořízení nového vybavení stálo přes čtyři miliony korun, většinu zaplatila Evropská unie.

Zrekonstruované zařízení na náměstí Dr. Josefa Theurera sousedí s novou waldorfskou školkou pro 36 dětí, která začala fungovat letos v lednu. Vznikla přestavbou prostor využívaných kdysi průmyslovou školou za téměř sedm milionů korun. I na tuto akci město získalo evropskou dotaci. Waldorfský program nabízí jiný systém výuky než tradiční školství, pedagogové v těchto školách kladou důraz na respektování individuality dítěte a na jeho pohybové, intelektuální, umělecké i sociální potřeby.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*