Fotogalerie: Tanec jako vášeň u dětí už od tří let

3483Ve středu 24.6.2015 se od 19 hodin konalo v příbramském Divadle Antonína Dvořáka představení s názvem Spojeni tancem V. Jednalo se o taneční vystoupení žáků Tanečního studia ELPÉ, které již pátým rokem působí na příbramské kulturní scéně. Děti ve věku tří až 18 let předvedly výsledky své celoroční práce celkem v deseti zajímavých choreografiích MgA. Lucie Plaché.

Lucie Plachá, vedoucí studia, je absolventka Konzervatoře Duncan centre a čerstvá absolventka Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze obor Pedagogika tance. Názvy Život pampelišky, Ovečky, Mezi námi, Klubíčka, Roztančená abeceda, Obrazy vody, Kaleidoskop či Osvobozená nejistota jistě napoví, že se jednalo o pestrou škálu námětů scénického tance, podpořenou krásnou hudbou v podání korepetitora pana Jaroslava Slepičky a jeho vnučky Hany Slepičkové. Výtvarnice Jitka Gyömberová se zase zasloužila o znamenité kostýmy. Všichni zmínění jsou nedílnou součástí realizačního týmu Tanečního studia ELPÉ a patří jim za to velký dík. Na začátku představení mohli diváci shlédnout krátký taneční film s názvem Paměti plané růže, který vytvořili žáci v průběhu Letního tanečního setkání 2014.

V první polovině představení se na scéně divadla střídali žáci studia a tuto dynamicky rozmanitou část představení doplnili žáci Základní umělecké školy z České Kamenice ze severu Čech pod vedením Adély Petákové, kteří byli hosty představení. Po přestávce jsme shlédli druhý taneční film, který se jmenoval Vodou a vznikl na začátku tohoto roku ve spolupráci hudební a filmové fakulty Akademie múzických umění v Praze. Poté následovala choreografie dalšího hosta, profesionálního tanečníka a mima, Marka Zelinky s názvem Smím prosit. Na závěr jako připomenutí pětiletého výročí existence studia zatančilo sedmdesát žáků tanečního studia choreografii Spojeni tancem. Z tohoto výstupu byla velmi cítit jednota souboru a společná radost z pohybu, jež až doháněla diváky k slzám.

Celý večer se odehrával v uvolněné, tancem prodchnuté náladě, a děti předvedly opravdu znamenité taneční výkony. Po velmi náročném školním roce musíme slečně Plaché popřát jen to nejlepší do dalších let fungování studia, které v Příbrami zastává tak důležitou, a přesto v našem městě chybějící složku-totiž pohybovou a taneční výchovu dětí.

 

Autor: Gabriela Plachá, zdroj: red.

 

O autorovi

Odpovědět

*