FUTSAL: Adrenalinový zápas pro hráče i pro diváky

FutsalGardenline Litoměřice- ISŠ Příbram 6:6 (3:2)

V patnáctém kole jsme v přímém souboji o první místo v tabulce byli hosty mužstva Litoměřic. Na zápas jsme odjížděli s obavami, co všechno se v Litoměřicích bude dít? Po minulém zápase, kdy u nás Gardenline dostal 5:0, si tehdy hosté stěžovali na start Denise Laňky a svaz mu neoprávněně zastavil činnost. (Své pomatené rozhodnutí svaz odvolal až po dalších sedmi kolech).

Domácí na nás byli tentokrát připraveni herně, silnou sestavou. Hned po prvním střídání si zkušený Tomáš Pešír chytře vybral našeho mladíka sedmnáctiletého Lukáše Rice, klamavým pohybem se ho zbavil a sám před Holanem mu nedal šanci 1:0.  Po dalším vyrovnaném průběhu, kdy Tomáš Wágner nastřelil smolně 2x tyč, vymyslel nechytatelnou akci další domácí zkušený hráč David Filinger a bylo to 2:0. Poté teprve uvolnění Zdendy Bucha přineslo snížení 2:1, po přihrávce Jirky Junka Wágner 2:2 a do poločasu domácí 3:2.

Vyrovnaný zápas pokračoval i ve druhém poločase, kdy nejdříve Denis Laňka srovnal na 3:3, poté domácí 4:3, my jsme změnili vývoj opět Laňkou a Junkem na 4:5 a zdálo se, že bychom mohli domácí v závěru zlomit. Opak byl pravdou, po chvíli otočili domácí vedení na 6:5. V čase 17:30 po přihrávce Bucha vyrovnal Wágner na 6:6. Ještě asi dvě minuty se hrálo nahoru dolů, kdo z koho a když nikdo neuspěl,  poslední půlminutu se už spíše vyčkávalo. My jsme drželi míč, protože jsme už měli na svém kontě pět faulů a nechtěli jsme soupeři dát případně výhodu pokutového kopu a soupeři výsledek evidentně stačil k udržení se na první příčce tabulky.

Byl to adrenalinový zápas, jak pro hráče na hřišti, tak pro všechny přítomné diváky. Domácí, vedeni učitelem futsalu Filingerem, byli herně výteční. My, přestože jsme museli místy sestavu stáhnout na méně hráčů, fantastičtí. Do poslední chvíle mohl být výsledek jakýkoliv. Pod skvělý a korektní rámec zápasu se svým výkonem podepsali i oba rozhodčí. Drobnou vadou utkání bylo selhání domácího Pešíra, který po konfliktu s jedním z rozhodčích byl v konci zápasu vyloučen. Získaný bod pro ISŠ znamená přetrvávající boj o první místo.

Branky:  Wágner 2x, Laňka 2x, Junek 1x, Buch 1x

Sestava: Hynek Holan, Jirka Junek, Jakub Šindelář, Karel Soldát, Lukáš Ric, Denis Laňka, Tomáš Wágner, Ondřej Bublík, Zdeněk Buch

Zdroj: red., autor: Jaroslav Černý