FUTSAL: Dosavadní nejlepší druholigový zápas

futsalISŠ Příbram – FK GMM Jablonec 9 : 6 (4:1)

V přímém souboji o druhé místo v tabulce jsme v pátek 15.1. hostili v hale na Dubně  mužstvo Jablonce. Podle počtu nastřílených gólů, kde hosté v tabulce jednoznačné převyšují ostatní mužstva, jsme se museli připravit na pozornou a důslednou obranu. Při zvolené taktice presinku po celém hřišti od začátku zápasu se nám dařilo téměř celý první poločas neinkasovat. Výtečně si počínal i Hynek Holan v brance, kdy pochytal vše, k čemu se Jablonec dostal.

V plné sestavě (osm hráčů v poli), ve které byla namíchaná zkušenost a mladistvý elán, jsme šli brzy po individuální akci Tomáše Pilíka do vedení 1:0. Na 2:0 zvyšoval Jirka Junek po výborně rozehraném trestném kopu. Dále 3:0  a  4:0 T. Pilík. V poslední minutě prvního poločasu jsme nezachytili soupeřem skvěle zahraný signál z rohového kopu a 4:1.

Po bouři v kabině vstoupili hosté do druhého poločasu ze změnou taktiky. Začali naše hráče tzv. „dohrávat“ a provokovat. Nám se podařilo ještě rychle zvýšit na 5:1 a 6:1, ale potom začali hrát hosté při držení míče power play, tj. s 5 ti hráči v poli, a dokonale rozebírali naši obranu. Navíc jeden z útočníku neustále atakoval a blokoval našeho brankaře. Takže rychle 6:2, 6:3, penalta, kdy náš vyprovokovaný brankař srazil hostujícího útočníka – 6:4. V této fázi jsme hráli dost zmateně, ve snaze dát branku přes celé hřiště jsme velmi rychle odevzdávali soupeři míč. Spasitelem byl Dan Hájek, který vypíchl míč, ustál tři souboje a dovedl jej do branky na 7:4.

Ještě zdaleka nebyl konec, soupeři se i nadále dařilo rozhodit hlavně naše mladé hráče, inkasovali jsme několik žlutých karet a snížení až na 7:6. Dvě minuty před koncem vzal zodpovědnost na sebe T. Pilík, uvolnil se přes jednoho hráče a rozhodl zápas na 8:6. Stejný hráč uzavřel na 9:6. Po heroickém výkonu všech našich hráčů s obdivuhodnými T. Pílíkem a Hynkem Holanem, jsme v jednoznačně dosavadním nejlepším druholigovém zápase postoupili na druhé místo v tabulce.

Branky: T. Pílík 6x, Junek 1x, Laňka 1x, Hájek 1x

Sestava: Hynek Holan, Zdeněk Buch, Lukáš Ric, Pepa Bouček, Jirka Junek, Dan Hájek, Tomáš Pilík, Štěpán Hlinka, Denis Laňka.

Zdroj: red., autor: Jaroslav Černý