FUTSAL: „Figurky z Litoměřic“

A4Ve čtvrtém druholigovém kole přijel do Příbrami jeden z lídrů tabulky, dosud neporažený tým Litoměřic. Od příchodu do šaten bylo zřejmé, s jakým cílem mužstvo Gardenlinu přijelo. Dvacetiminutové rozcvičování, protahování a opakování kombinací bylo velkým protikladem naší přípravy na zápas.

Od prvních minut bylo utkání velmi vyrovnané, první brankové příležitosti soupeře mařil výtečný Hynek Holan v brance a naše šance Denis Laňka a Štěpán Hlinka neproměnili. Nicméně to, že nás Litoměřice nepřehrávali, začalo postupně navyšovat nervozitu do řad soupeře, my jsme dobře četli jejich nacvičené kombinace a i fyzicky jsme se začali více uplatňovat. Soupeř na situaci na hřišti reagoval zvýšením agresivity a to někdy až za hranicí únosnosti.

Největší problémy měli Litoměřice s originální hrou Denise Laňky, ten taky po spolupráci se Zdenkem Buchem v konci první půle zařídil naše vedení 1:0, potom ještě Zdenek Buch z trestného kopu navýšil na poločasové 2:0. Válka proti nervóznímu soupeři pokračovala i ve druhém poločase 3:0 Dan Hájek, 4:0 Zdeněk Buch a 5:0 David Žáček.  Ambiciózní soupeř prožíval večer zmaru a beznaděje a to umocnil i Ondra Kočí, který vystřídal Hynka v brance a soupeři zlikvidoval penaltu. Po skončení zápasu ještě dlouho zůstali hráči Litoměřic na palubovce a jako Hurvínkové kroutili nevěřícně hlavami, co se s nimi stalo.

Všichni naši kluci předvedli brilantní výkon, soustředění na hru a vítězství, často i proti individuální vlastní vůli. Podařilo se jim nereagovat na provokace soupeře a poslat Gardenline do propadliště dějin výsledkem, nikoliv útoky z kategorie Cage Fighting.

ISŠ Příbram – Gardenline  Litoměřice   5 : 0 (2:0)

Sestava: Hynek Holan, Ondra Kočí, Jakub Šindelář, Pavel Pilík, Honza Doležal, David Žáček, Denis Laňka, Dan Hájek, Zdeněk Buch, Štěpán Hlinka

Branky: Zdeněk Buch 2x, Denis Laňka, Dan Hájek, David Žáček.