FUTSAL: FK Viva Příbram vs. FC Foboz Slaný

futsalFK VIVA PŘÍBRAM – FC FOBOZ Slaný 11:2 (3:0)

Sobotní utkání bylo prvním domácím  v jarní části sezóny a tak bylo nesmírně důležité zvítězit. Ani pohled na tabulku nám nedával jinou možnost. Domácí prostředí i zlepšený výkon, předně ten střelecký, se ukázaly jako klíčové faktory výhry.

Úvod střetnutí byl nervózní, nám se podařilo ideálně kombinovat. I když jsme soupeře (FOBOZ) nepouštěli z jeho vlastní poloviny, stav byl stále nerozhodný a v pomyslné statistice střel (na branku) by na naší straně byla nula. Až po kombinaci obránců a narážecče Bábíčka otevřel gólový účet Kaňa (1:0). Gól nám pomohl, uvolnil nohy a zápas byl jasně náš. Do poločasu ještě přidali branky Pravda a Trefný. Půle 3:0. V druhém poločase přibyla nejen aktivita, ale hlavně branky. Padlo jich celkem deset, kdy se dočkali i hosté.

Pohodlně jsme kráčeli pro tři body a postupně navyšovali skóre až na 7:0. Pak se dočkali i hosté a po chybě obránce vstřelili čestnou branku (7:1). Jakožto jasně lepší tým jsme ve zbytku utkání nakonec dosáhli dvouciferného výsledku, kdy hlavně Zykán a Drašnar hattricky pomohli. Hosté už jen snížili na konečných 11:2. Tři body jsou doma!

Sestava: Martin Solnař – Filip Kaňa, Jakub Hausleitner, Marek Branžovský, Josef Trefný, Ondřej Drašnar, Jan Zykán, Jakub Pravda (C), Aleš Bábíček

Branky: Zykán 3x, Drašnar 3x, Kaňa 2x, Pravda, Trefný, Hausleitner

Zdroj: red., autor: Filip Kaňa