FUTSAL: „Napětí, vzruch, branky, vítezství…“

ISŠ PříbramVe druhém kole se v Příbrami resp. v hale SOU a SOŠ Dubno představil tradiční účastník II. futsalové ligy mužstvo Arsenalu Benešov. My jsme se dlouho na tento zápas organizačně připravovali, vzhledem k přísným a nekompromisním požadavkům futsalového svazu i se značnými obtížemi. Hala SOU a SOŠ Dubno je totiž v Příbrami jediným místem, kde se za určitých podmínek dá soutěž této úrovně hrát. Díky vstřícnosti školy a velkému úsilí zainteresovaných lidí se nám podařilo druholigové utkání v Příbrami uskutečnit.

My jsme do druhého ligového utkání nastoupili v silné sestavě, přesto hra obou mužstev byla dlouhou dobu vyrovnaná a šance byly na obou stranách. Teprve ve druhé polovině prvního poločasu po důrazné akci Pavla Pilíka spustil brankostroj Martin Krameš 1:0, od této chvíle jsme na palubovce dominovali a postupně navršovali skóre prvního poločasu až na 4:0. Zkušený soupeř se taky dostával do šancí, dokonce zahrával trestný kop po šestém faulu, ale vše výtečný Hynek Holan v brance likvidoval. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu až do chvíle, kdy za stavu 5:0 došlo ke střetu našeho brankaře s dohrávajícím útočníkem Arsenalu. Rozhodčí nařídil pokutový kop a Hynka vyžlutil. Emoce se vyhrotili tak, že náš brankař musel být odejit do šatny a vystřídal jej Martin Jedlička.

Rozbitá hra, emoce a kašparovitý Martin zapřičinily, že během tří – čtyř minut bylo skóre 5:3. Teprve po timautu se všichni opět soustředili na hru 6:3 – 6:4 a po té už dobrá, soustředěná hra našeho druhého brankaře a koncert z naší strany. Po učebnicových kombinacích jsme dávali až do prázdné branky. Utkání mělo všechny parametry: napětí, vzruch, branky, vítezství. Všichni naši hráči zaslouží absolutorium.

Sestava: Hynek Holan, Jakub Šindelář, Pavel Pilík, Aleš Matějů, Štěpán Holý, Zdeněk Buch, Karel Krejčí, Denis Laňka, Martin Krameš, Martin Jedlička.

Branky: Denis Laňka 3x, Martin Krameš 2x, Karel Krejčí, Zdeněk Buch, Pavel Pilík, Jakub Šindelář.

Autor: Jaroslav Černý, zdroj: red.