FUTSAL: Úspěšný zápas juniorky doplněný zkušenými hráči

ISŠ_FutsalISŠ Příbram – Boca Chotěboř 6 : 5 (4:2)

Ve dvacátém kole druhé futsalové ligy na palubovku SOŠ a SOU Dubno přijel třetí tým tabulky, mužstvo z Havlíčkova Brodu. Hosté naladěni dobrými výsledky, které je vynesly až ke špici, přijeli v plném obsazení a pravidelně střídali dvě čtyřky. My jsme nastoupili téměř s juniorkou doplněnou zkušenými Holanem, P. Pilíkem a Hájkem.

První poločas patřil nám, při téměř pozorném bránění a presinku soupeře po celém hřišti jsme se dostali do vedení až 4:1. Hosté korigovali poločasový stav po naší hloupé chybě v posledních vteřinách poločasu na 4:2. Ve druhé polovině Boca ještě zvýšila obrátky, hrálo se nahoru dolů s šancemi na obou stranách. Rychlé pohledné akce provázelo nervy drásající zakončení. Naše stálé aktivum držel výborný Holan a i přes nízkou efektivitu využívání množství brejkových situací jsme se Romanem Květem a Denisem Laňkou dostali až na šest branek.

Poslední slovo stejně jako v prvním poločase měli hosté, kdy těsně před koncem při power play upravili na konečných 6:5. Za zmínku stojí obdivuhodný výkon Pavla Pilíka, který odehrál celý zápas ve vysokém nasazení a bez střídání. I tentokrát dobře kombinující hosté několikrát „povozili na kolotoči“ naše juniory, kteří si zvykají na rychlé změny ve hře, na abnormálně rychlé přepínání do obranné fáze, na dovolenou hru a clonění tělem, na rychlé a úspěšné řešení brejkových situací. Každý takovýto zápas dospělých je pro ně velkou zkušeností.

Branky: Laňka 3x, P. Pilík 1x, Hájek 1x, Květ 1x

Sestava: Hynek Holan, Pavel Pilík, Lukáš Ric, Pepa Bouček, Rosťa Jandera, Dan Hájek, Denis Laňka, Roman Květ

Zdroj: red., autor: Jaroslav Černý