FUTSAL: VIVA: I na devátý pokus bez porážky

VivaFC O.K. Kladno – FK VIVA Příbram 5:13 (2:5)
V sobotních večerních hodinách jsme ve slánské hale odehráli předposlední utkání sezóny. Ve velice slepené sestavě jsme si přijeli pro další tři body a to se od prvních minut snažili plnit. Nejen naší sestavou bylo toto střetnutí specifické. Splnili jsme si další jubilejní milníky. Za zmínku stojí i to, že bodovali všichni hráči.

Utkání začalo velice rozvážně držením míče na obou stranách. Bylo jasné, že nikdo nechce udělat, v improvizované sestavě, chybu. Přeci jen jsme byli aktivnější my a soupeře drželi před jejich brankou. Opět jsme si hned v začátku vytvořili nějaké šance, které jsme již tradičně neproměnili. Samozřejmě přišlo potrestání. Po chybě v rozehrávce provedli domácí rychlý kontr a svou první šanci proměnili (1:0). Naštěstí se nám brzy povedlo vyrovnat a vrátit klid na naše sálovky. Aleš Bábíček stlumil vysoký balon a posunul vedle běžícímu Kaňovi. Ten na přední tyči prostřelil domácího brankáře a bylo srovnáno (1:1). O pět minut později si tyto dva hráči role vyměnili. Kaňa nahrával, Bábíček rozvlnil síť. Další branku po výborném presinku a nahrávce Drašnara přidal do prázdné sítě Kaňa (1:3). Už v tu chvíli bylo patrné, že začíná hrát pouze jedno mužstvo a asi byla otázka na jakém čísle se skóre zastaví. Svou debutovou branku vstřelil výborně hrající Dušek po přihrávce Pravdy (1:4). Poté se dočkali i domácí, kdy přes clonícího našeho obránce slánský útočník prostřelil Kříže (2:4). Poločasový výsledek uzavřel po Kaňově přihrávce Branžovský (2:5). Tento gól byl náš jubilejní třístý v krajské soutěži.

Do druhého poločasu už jsme nastupovali v klidu, vědomi i vedení a chtěli utkání dohrát. I tak se začalo. Rozvážná rozehrávka, žádný spěch. I proto se na další branku čekalo přes pět minut. Tu si připsal, pro skvělí napadání, Drašnar (2:6). Po tomto gólu přešli domácí k power-play a snažili se s pěti hráči ještě něco s výsledkem udělat. Ovšem náš náskok byl velký a jejich úloha těžká. Sice se jim podařilo branku vstřelit, ale jen upravili na 3:6. Tento stav vydržel jen pár vteřin, když Kříž svým výhozem našel Drašnara a ten si snadno poradil (3:7). I tato branka má další příchuť. Byla naší stopadesátou v tomto ročníku. Domácím se po chvíli opět podařilo snížit další proměněnou šancí (4:7), ale výraznou změnu tato branka nepřinesla. Naopak. Ve 33′ si Branžovský vyměnil balon s Pravdou a prvně jmenovaný zvýšil na 4:8. Hned vzápětí po přihrávce Kani zkompletoval HATTRICK Drašnar (4:9). Kulatou desátou branku si po Duškově asistenci zapsal Pravda a dal skóre dvoucifernou podobu (4:10). Ve 37′ minutě se po dobrém náběhu a kličce dostal do kontaktu s domácím golmanem Dušek a vybojoval pokutový kop. Na ten se postavil náš brankář Kříž a vstřelil svou vůbec první branku (4:11). I další hráč dosáhl mety tří branek. Po Pravdově přihrávce nakonec procpal míč do brány Kaňa a i on završil HATTRICK (4:12). Domácí sice ještě korigovali na 5:12, ale těsně před koncem ještě jednu branku a svou čtvrtou přidal Drašnar (5:13). Tímto výsledkem utkání skončilo a tři body jely domů s námi!

Branky: Drašnar 4x, Kaňa 3x, Branžovský 2x, Pravda, Dušek, Bábíček, Kříž

Sestava: Petr Kříž – Filip Kaňa, Tomáš Dušek, Marek Branžovský – Jakub Pravda (C), Aleš Bábíček, Ondřej Drašnar

Zdroj: red., autor: Filip Kaňa