FUTSAL: VIVA: Sedmé vítězství v řadě

Futsal_VivaFK VIVA Příbram – ACF Celtic Kladno 12:6 (5:3)

Zápas s papírově slabším soupeřem měl jen potvrdit dobrou formu našeho týmu, kterou jsme v posledních týdnech nabrali. To se potvrdilo hlavně v druhém poločase, kdy jsme začali lépe kombinovat a proměňovat brankové přiležitosti. Tři hráči zkompletovali hattricky. Předvedl se i náš brankář Kříž.

Kladenský Celtic měl být snadný soupeř, ale my jsme do utkání vstoupili velmi laxně a soupěř využíval naší nedůslednosti. Uvodní minuty přinesly na obou stranách spíše pár šancí, kombinační hru. Hostům se povedlo jednu šanci přeci jen proměnit a my tak prohrávali 0:1. Takový stav proti slabšímu soupeři nebyl přijemný, naštěstí vydržel jen pár minut. Dvěma góly skoré otočil, v náš prospěch, výborný Sklenář (1:1, 2:1). Bohužel nám tohle vedení příliš dlouho nevydželo, když soupeř využil další chyby a po rychlém brejku vyrovnal hostující Rác (2:2). Činil se i náš golman Kříž, který si přenesl dobré chvíle z minulého utkání i do tohoto. Dokonce si připsal asistenci, když rychlým výhozem našel Hausleitnera, který si poradil znamenitě a opět strhl zápas na naší stranu (3:2). Od této chvíle už skóre nenabízelo jiný stav než vedení našeho týmu. Do poločasové přestávky ještě stačil svůj HATTRICK zkompletovat Sklenář (4:2) a svůj druhý gól přidal Hausleitner (5:3).

V druhé půli se už obraz hry razantně změnil, my převzali otěže utkání a konečně potvrdili roli jasného favorita. Hned v první minutě vstřelil branku Hanáček, který si rovněž veze dobrou formu a o odstartoval tak zlepšený výkon (6:3). Tentýž hráč o minutu později přidal další branku a zlomil tak definitivně odpor soupeře (7:3). Hostům se povedlo po nedůslednosti v bránění snížit, ale výraznější vzestup tento gól nepřinesl (7:4). V další fázi utkání jsme dávali branky jen my. Přesně pět po sobě jdoucích gólů a další hattricky. Své branky se v 25′ dočkal také Trefný a posunul skóre (8:4). Běžela 31. minuta a v ní po kombinaci s výborně hrajícím Bábíčkem svůj HATTRICK uzavřel také Hausleitner (9:4) a dal v očekávání desátou branku. Ta přišla v zápětí. Kaňa na hranici vápna obelstil dva bránící hráče a předložil míč před prázdnou branku Hanáčkovi. Ten neodmítl a vstřelil desátou branku utkání. Zároveň tímto gólem i on uzavřel svůj HATTRICK (10:4). Další branku po přihrávce, v tomto zápase, skvělého Sklenáře dal Kaňa (11:4). Svůj gólový účet rozšířil o čtvrtou branku Hanáček a uzavřel tak naše brankové skóre (12:4). V záběru ještě hosté, díky naší nekoncentrovanosti vtřelili dvě branky (12:5, 12:6), ale to už nic nezměnilo na naší sedmé výhře v řadě a zisku dalších třech bodů!

Branky: Hanáček 4x, Sklenář 3x, Hausleitner 3x, Kaňa, Trefný

Sestava: Petr Kříž – Martin Suchý, Filip Kaňa, Jakub Hausleitner, Josef Trefný – Aleš Bábíček, Lukáš Sklenář, Jan Zykán (C), Martin Hanáček

Zdroj: red., autor: Filip Kaňa