FUTSAL: VIVA: Souboj o třetí místo skončil remízou

VIVA FutsalFK VIVA Příbram – TJTZ Atlantic Rakovník 5:5 (2:2)

Během pátečního večera jsme svedli boj o konečné třetí místo v rámci Středočeského krajského přeboru ve futsalu pro sezónu 2015/2016. Soupeřem nám byl Atlantic Rakovník, kterému k potvrzení třetí příčky stačila i remíza. Tu si nakonec z posledního utkání sezóny odvezl.

Už před startem zápasu jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého a navíc byl před námi fakt, že musíme střetnutí výhrat, kvůli lepšímu konečnému umístění. Soupeř nás v prvním vzájemném utkání porazil a tak byl v lepší výchozí pozici. I tak utkání začalo. Rakovník vsadil na kvalitní obranu a rychlé protiútoky. My naopak museli hru tvořit a proti dobře bránícím hostům to nebylo vůbec lehké. Šancí v úvodu bylo na obou stranách málo a tak se brankáři příliš nezapotili. První vážnější si vypracovali hosté a také ji hned proměnili. Po našem špatném střídání a komunikaci si jeden z hráčů Atlanticu vzal míč na vlastním vápně a s ním pohodlně doběhl až do zakončení, které skončilo v bráně a my museli zápas otáčet (0:1). Nelehký úkol proti dobře hrajícím hostům. Vyrovnat se nám podařilo po nenápadné akci, kdy od autové čáry zhruba 15m od branky vystřelil Dušek a jeho nástřel na zadní tyči uklidil do prázdné branky Kaňa (1:1). Po pár minutách se nám skutečně povedlo utkání otočit. Rozehrání autu se chopil Dušek, jenž přistrčil míč Kaňovi a ten jemným obloučkem našel před brankou hostí Bábíčka. Tomu se povedlo protlačit až k zakončení a nakonec i prostřelit golmana hostů (2:1). Těsně před přestávkou Atlantic potrestal naši další chybu a jeden z jeho hráčů srovnal stav skóre na 2:2.

V druhé půli jsme chtěli soupeři odskočit alespoň o dvě branky, což by v tak těžkém a vyrovnaném utkání určitě znamenalo vítězství, ale úkol se nedařil. Hlavně díky nepřesným zakončením. Naopak soupeř mohl několikrát udeřit, ale výborný Kříž v brance držel naše šance. Přeci jen se nám podařilo branku vstřelit. Před vlastním vápnem míč doslova vydřel Kaňa a jeho tah na branku zakončil přesnou přihrávkou na vedle stojícího Bábíčka. Ten okamžitě vystřelil a překvapil tak hostujícího brankáře, jenž byl proto bez šance (3:2). Ani to nám nestačilo. Soupeř neupouštěl od své aktivní hry a to přineslo ve 28′ srovnání, kdy tvrdou ranou jeden z obránců propálil Kříže (3:3). I na toto vyrovnání jsme našli odpověď. Bábíček na prsou ztlumil výhoz a míč posunul na vedle nabíhajícího Kaňu. Ten si letící balon hrudí srazil před sebe a lehkým dotykem skvěle přehodil vyběhnuvšího golmana (4:3). Po této brance přišly další velké šance. Hlavně agilní Kaňa tři takové nedokázal proměnit, a když ho napodobil i Bábíček s Hanáčkem, zákonitě přišel na druhé straně trest. Po nedůrazu před naší brankou využil volného míče obránce Atlanticu a s pomocí teče svého spoluhráče dostal balon do sítě (4:4). Po dalším podobném závaru se hosté dostali do vedení 4:5. Nám nezbývalo nic jiného než sáhnout ke hře bez brankáře. Rozlišovací dres oblékl Branžovský, kterému se po Pravdově přihrávce povedenou ranou povedlo srovnat na 5:5. Tímto výsledkem už bohužel zápas skončil a tak nás tato remíza odsoudila k nelichotivému čtvrtému místu tabulky. Jediným pozitivním aspektem po tomto utkání zůstává desetizápasová série bez porážky.

Branky: 2x Kaňa, 2x Bábíček, Branžovský

Sestava: Petr Kříž – Filip Kaňa, Marek Branžovský, Tomáš Dušek, Jakub Hausleitner – Jakub Pravda (C), Aleš Bábíček, Martin Hanáček, Ondřej Drašnar

Zdroj: red., autor: Filip Kaňa

Odpovědět

*