FUTSAL: VIVA: Tentokrát nám přálo štěstí

Viva_FutsalFK VIVA Příbram – AFC Kralupy 6:5 (4:3)
Tenhle zápas rozhodně moc krásy nepřinesl. Za to gólů, faulů, nepřesností bylo při sobotním večeru k vidění víc než dost a divák na tohle zaměření, si musel přijít na své. I přes jedenáct branek byl zápas spíše defenzivní, hlavně soupeř z Kralup držel pevný obranný blok, který nám vůbec nesedí. Zykán byl v sobotu jediný, kdo snesl přísné měřítko kvality.

Už po pár vteřinách a přihrávkách bylo jasné, že jako tým nejsme v pohodě. Většina hráčů působila unaveným, těžkým dojmem a tak bylo překonávání kralupské zatažené obrany velice těžké. Ani snaha jednotlivců nedokázala vyvážit kupící se nepřesnosti. I proto šel soupeř po jedné takové chybě do vedení a nám úkol vyhrát značně stížil, (0:1). Vyrovnání naštěstí přišlo celkem brzy, za to velmi kuriózně. Střela Kani, která z hranice vápna mířila někam do nářaďovny pod tribunou, si našla cestu na špičku Drašnarovi sálovky a ten ji k údivu všech uklidil do brány (1:1). Ani další průběh půle nepřinesl nijak pohledný futsal. Stažená obrana Kralup, nepřesnoti na naší straně, i podrážděné reakce. Ale za to nabídl gólovou přetahovanou s poločasovým skóre 4:3 pro nás. Když si branky postupně připsali Zykán, Kaňa, Branžovský.

Do druhé půle jsme chtěli hlavně zklidnit hru a pokusit se soupeři brankově odskočit. Z těchto plánů jsme zvládli splnit jen část, kdy Hanáček proměnil svou šanci a dal nám dvougólový náskok (5:3). Ten držel poměrně dlouho a celkově zápas dál nabízel spíše řečnění a fauly než rychlý, pohledný futsal. I z toho vzešlo skóre aku. faulů 5:6 a nám to dalo možnost vyzkoušet další 10mPK v sezóně. Míč si postavil Hanáček, ale svojí střelou netrefil branku a přidal se k dalším neúspěšným exekutorům v našich barvách. V zápětí přišel trest v podobě snížení ze strany hostů, kdy jsme úplně vypustili napadání a obránce si přes celé hřiště pohodlně doběhl s míčem pro asistenci. Jeho nahrávku spoluhráč snadno uklidil do naší sítě (5:4). Aby toho nebylo málo, přišlo smolné vyrovnání na 5:5. Střílenou přihrávku před naší branku stačil Kaňa zablokovat, ale při snaze míč odkopnout, nešťastně za sebou postaveného soupeře, od kterého se míč dokutálel do branky. Ovšem stěstí bylo v sbotou opravdu na naší straně. Na časomíře ubíhaly poslední vteřiny střetnutí. Náš golman Solnař svým výhozem nachází hruď Zykána. Ten si míč sklepává a z dalšího doteku posouvá na nabíhajícího Hanáčka, který se ovšem špatným převzetím vyhání ze střelecké pozice do takřka nulového úhlu. I tak přichází nápřah a tvrdá střela, která prochází mezi nohama kralupského brankáře do sítě, úleva 6:5, přičemž na časomíře svítí čas 0:03. Je hotovo, máme tři body!

Branky: Hanáček 2x, Kaňa, Branžovský, Zykán, Drašnar

Sestava: Martin Solnař – Filip Kaňa, Marek Branžovský, Josef Trefný – Jan Zykán, Jakub Pravda (C), Ondřej Drašnar, Martin Hanáček

Zdroj: red., autor: Filip Kaňa