FUTSAL: VIVA: Velmi kvalitní a vyrovnané utkání

VIVA FutsalMCE Slaný – FK VIVA Příbram 4:4 (2:1)
Během pátečního večera viděli diváci ve Slaném velice vyrovnané a kvalitní futsalové utkání. Domácí MCE Slaný se pohybuje ve středu tabulky, a proto jsme přijeli v roli mírného favorita. Ovšem tabulkové postavení MCE neodpovídá herní kvalitě, které je daleko výše a my si toho byli dobře vědomi. I proto utkání skončilo tak jak skončilo a pro nás po sedmi vítězných zápasech přišla remíza. Konec krásné série začal novou, a to tu v neporazitelnosti.

Hned od úvodu utkání bylo jasné, že se naše úvahy ukázaly jako správné. Soupeř byl velmi kvalitní, technicky i rychlostně dobře vybavený. Podle ohlasu z kabiny jeden z nejlepších, který proti nám nastoupil. I přesto jsme to byli my, kdo měl první šanci střetnutí. Po dobrém napadání a získání míče šel Trefný sám na brankáře, ale ten mu šanci zlikvidoval. Paradoxně tato šance odstartovala přehlídku spálených brankových příležitostí. Podobně se vedlo Bábíčkovi i Drašnarovi, a tak byl stav skoré stále nulový. Domácí nás dokázali zatlačit aktivitou, ale vyložené šance si vypracovat nedokázali. Většina zakončení přicházela z poza vápna a s těmi si skvěle chytající Kříž většinou poradil. Až zhruba v polovině prvního dějství se jedna taková ujala a domácí šli do vedení 1:0. Na tuto branku jsme dokázali reagovat poměrně brzy a konečně proměnili nějakou ze svých šancí. Bábíček na hranici vápna posunul míč Kaňovi, ten před domácím brankářem posunul na volného Drašnara a pro něj už nebyl problém trefit prázdnou bránu (1:1). Do poločasu nám ovšem MCE přeci jen odskočilo a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Obraz druhého poločasu byl totožný s tím prvním. Neproměněné šance na naší straně a vlna střel domácích. Na jedné i druhé straně zazvonila konstrukce brány. V dalším průběhu se brankáři vytáhli skvělými zákroky. Až opět skoro v polovině půle se měnilo skóre a to na naší straně. Branžovský se ujal rozehrávky rohového kopu. Svou přihrávkou oslovil Pravdu a ten tvrdou, křižnou střelou našel na zadní tyči Drašnara, který jen nastavil sálovku a bylo srovnáno (2:2). Ale ani toto srovnání nebylo konečné. Domácí opět přidali na aktivitě a převážili skóre na svou stranu. Po chybě našeho obránce šel domácí hráč sám na Kříže a svým zakončením mu nedal šanci a rozvlnil síť (3:2). Podobná chybná rozehrávka se odehrála i na druhé straně. Naše aktivní napadání domácí obrany slavilo úspěch, když domácí obránce v nouzi pouze nastřelil na vápně stojícího Drašnara, od kterého se míč odrazil ke Kaňovi a ten střelou z první opět srovnal skóre (3:3). Další pohyb ve výsledku přišel chvíli poté. Před brankou MCE byl na vápně faulován Bábíček a pro nás přišla šance v podobě zahrávání přímého kopu. Míč si postavil Branžovký, lehce posunul vedle stojícímu Kaňovi a ten trefil přesně k tyči (3:4). Ovšem štěstí, které jsme si vybrali v jiných utkáních teď stálo při domácích. Poslední akcí sedm vteřin před koncem se jim přeci jen podařilo vyrovnat a tak utkání skončilo smírně 4:4.

Branky: Kaňa 2x, Drašnar 2x

Sestava: Kříž – Kaňa, Branžovský, Trefný – Sklenář, Pravda (C), Drašnar, Bábíček

Zdroj: red., autor: Filip Kaňa

Odpovědět

*