FUTSAL: Zápas o dvou rozdílných poločasech

VIVA FutsalAtmos FK Bělá p/B vs. FK VIVA Příbram 5:7 (4:2)

V prvním poločase jsme předvedli místy zbrklý a nepřesný futsal se spoutou nepřesných a slabých zakončení. Druhá půle už snesla ta nejpřísnější kritéria. Zlepšenou defenzívou a efektivností v zakončení jsme utkání otočili a nakonec dovedli do vítězného konce.

Vstup do utkání se nám hrubě nepovedl. Hned v první minutě po faulu jednoho z obránců domácí zahrávali přímý kop. S první střelou si ještě brankář Solnař poradil, ale na dorážku nestačil a my tak v úvodu rychle prohrávali. Stěstí se k nám přiklonilo chvíli poté. Prakticky z totožné akce, faul a přímý kop. Ten rozehrál Hausleitner přímou střelou na branku, kde dobře postavený Zykán tečí vyrovnal (1:1). V dalším průběhu jsme kupili nepřesnosti, jak v mezihře tak při zakončení. Samozřejmě ze strany domácích přišel trest a po slepených brankách odskočili do tříbrankového trháku a bylo na nás odpovědět. První poločas byl celkově nervozní. Obě mužstva si připsaly šest akumulovaných faulů, po kterých následuje zahrávání 10m kopu. V závěru půle ještě upravil výsledek, po narážečce s Bábíčkem, Kaňa a postavil základ obratu (4:2)

Během přestávky si vzal slovo trenér Branžovský a jeho připomínky, rady a poznatky přinesly ovoce. Do druhého poločasu jsme vyběhli úplně jinak. Hra se razatně zlepšila, obrana pracovala perfetkně a v útoku už jsme nebyli jen efetkní, ale i efektivní. Běheme pár minut hry bylo srovnáno na 4:4, kdy se trefili postupně Hausleitner a po něm krásnou ranou z dálky Trefný. I další průběh utkání patřil jasně nám. Domácí si vůbec nevěděli rady a nedostali se prakticky do hry. Dobře fungující obrana a rychlé protiútoky přinesly další dvě branky ze sálovek Hausleitnera a Bábíčka. Ten se prosadil ještě jednou v závěru půle (4:7). Domácí už jen stačili při powerplay snížit na konečných 5:7. Tři důležité a zasloužené body jsme si odvezli do Příbrami!

Sestava: Solnař – Kaňa, Hausleitner, Trefný, Pravda (C) – Zykán, Drašnar, Sklenář, Bábíček