FUTSAL: Zápasový výkon byl obdivuhodný, konec zápasu nedůsledný

futsalBetis Kadaň – ISŠ Příbram 4:4  (2:2)

Páteční 19. kolo druhé ligy bylo hekticky mrtvičné.  Nejprve jsme nemohli vzhledem k termínu a hodině odjezdu sehnat dostatečný počet kvalitních hráčů, k tomu se přidaly cestovní komplikace druhého vozidla a do Kadaně daleko.

V nádherné hale proti kombinačně zdatnému soupeři jsme začali tak, že na první střídání šli další hráči rovnou z auta. Nicméně vstup do utkání se nám podařil i vzhledem k tomu, že soupeř z nás měl značný respekt. Domácí se ujali vedení 1:0 v době, kdy jsme již byli zkonsolidovaní. Na 1:1 jsme vyrovnali po vzorné kombinaci Buch – Hájek – Rosťa Jandera. Pak přišla další pohroma a po sražení brankařem Kadaně musel ze hry odstoupit Kája Krejčí. I přes nižší počet hráčů jsme ve fyzicky náročném utkání hráli stále vysokou obranu, která na domácí platila.  Naši druhou branku v nepřehledné situaci do branky pravděpodobně dotlačil Lukáš Ric. Bohužel vyrovnání přišlo těsně před poločasem z trestného kopu.

V úvodní části druhého poločasu jsme nedotáhli několik brejků a snahu soupeře jako vždy bravurně likvidoval Hynek Holan. Třetí branka domácích přišla ze signálu po dloubnutém rohu a ukázkové cloně domácích hráčů. My jsme se bohužel s vyhlášeným domácím střelcem Koptou nechytili a ten z voleje perfektně trefil – 3:2.  Utkání jsme otočili dvěma dělovkami pod horní tyč. Nejprve Buch 3:3 a po akci Zdenek Buch – Dan Hájek – 3:4. V posledních dvou minutách začal Betis hrát power play s pátým hráčem v poli. Dvakrát jsme měli možnost dát přes celé hřiště do opuštěné domácí branky, bohužel se nepodařilo. Trest přišel v hodině dvanácté, kdy po rozehraném autu a opětovném nepokrytí střelce Kopty přišlo 8 vteřin před koncem vyrovnání na 4:4.  Přes předzápasové trable remíza na severu Čech ve finále pro nás měla dost hořkou příchuť. Náš zápasový výkon byl obdivuhodný, konec zápasu nedůsledný.

Branky: Jandera, Ric, Buch, Hájek

Sestava: Hynek Holan, Zdeněk Buch, Honza Krupa, Lukáš Ric, Dan Hájek, Karel Krejčí, Rosťa Jandera

Zdroj: red., autor: Jaroslav Černý