Gymnázium pod Svatou Horou: O dopingu ze všech stran

89a24b8f-6be6-41fd-8568-1774b9ca62deStudenti a učitelé Gymnázia pod Svatou Horou se ve čtvrtek 3. března zúčastnili besedy s Mgr. Michalem Polákem, členem Antidopingového výboru ČR, jenž je metodikem vzdělávání sportovců, trenérů a studentů v dopingové problematice. Beseda proběhla v průběhu dvouhodinového bloku tělesné výchovy v konferenční místnosti nedávno postavené administrativní budovy Kostky Pb.

V průběhu větší části této akce nás pan Mgr. Polák zasvětil do základů dopingové a antidopingové problematiky, přidal nám i několik konkrétních příkladů užívání těchto ve sportu nepovolených látek. Díky jeho poutavému povídání jsme tak měli možnost dozvědět se mnoho informací o World Anti-doping Agency (zkráceně WADA) a jejím fungování, o Antidopingovém výboru ČR, o trestech spojených s odhalením dopingu, o antidopingové prevenci a o tom, že ne všechny látky jsou zakázány ve všech sportech.

Pro mě osobně asi nejzajímavější částí jeho vyprávění byla část týkající se státem řízeného dopingu v současné Ruské federaci. Zajímavé bylo také zjištění, že takovýto typ dopingu byl v dobách železné opony ve většině států východního bloku, nevyjímaje tehdejší ČSSR.

Beseda byla velmi poutavá i poučná, a to i pro mne jako sportovního laika. Pan Mgr. Polák byl potěšen zájmem studentů o dané téma a přislíbil další besedu, tentokráte zaměřenou na antidopingové kontroly během olympiády v Riu de Janeiru.

8a55363b-30dd-4ca9-b1e9-61e38d950d1d

Zdroj: red., autor: Jan Berka, 2. C (Gymnázium pod Svatou Horou)

 

 

Odpovědět

*