Hektický volejbalový závěr minulého týdne

Asi jste někteří koncem minulého týdne zaregistrovali odchod čtyř hráčů A-mužstva volejbalového Sitexu Příbram do jiných extraligových klubů. Důvodem byla potřeba snížit náklady na provoz volejbalového oddílu. To rozpoutalo veliký rozruch v médiích a vedení klubu bylo nuceno odpovídat na spoustu dotazů, které přicházely horem dolem. V této vzrušené době odjelo družstvo kadetů bojovat do Velkého Meziříčí o návrat do elitní pětky extraligy. O tuto skupinu nás minulé kolo připravila prohra s Brnem na domácím hřišti.

gUdnUU3lFnj4kbM7yJPG9oLqvJMIXlZ0Jt1Z87V5OZkhOeG3kuY86tLBFMveTSBX29ks48U

Ve Velmezu si na nás kromě domácích brousila zuby ještě družstva Hradce Králové, Zlínu, ale především ambiciózní Beskydy. Jako první nás čekal celek Zlína, který má mezi vysokými kluky i jednoho reprezentanta v této kategorii. Zprvu nervózní začátek přinesl několik chyb, tak jak to u nás bývá zvykem, přesto jsme první set vyhráli. Jakmile se Příbramáci v čele s nahrávačem Tadeášem Peterkou uklidnili, začali hrát svoji hru a Zlínu až na pár vyjímek nedovolili nic, co by nás stálo ztrátu setu. Vítězíme 3:0.

Domácí pořadatelé rozlosovali turnaj tak, abychom se právě s jejich mužstvem potkali v nejsledovanějším čase, a to od 15:00. Právě v tento čas domácí fandové zaplnili místní velkou tělocvičnu. Začaly se ozývat i bubny a pokřik Velmez do toho! Houževnatý celek vedený trenérem Judou jsme v prvním setu zaskočili kvalitním servisem i obranou. Vyznamenali se především bratranci Radek a Jiří Sudovi a bylo z toho vedení 1:0 pro Sitex. V druhé sadě jsme, ač na to své svěřence trenér Eman Rosenbaum upozorňoval, polevili a dovolili soupeři získat náskok, který jsme již nedokázali dotáhnout. Je srovnáno 1:1. Třetí set je zprvu tahanice o vedení . A to do té doby, než se na podání postavil universál Vašek Velát. Jeho smečovaný servis byl výborný, míče za letu svištěly a bombardovaly polovinu soupeře, který nebyl schopen podání zpracovat. Získaný náskok nám v klidu dovolil dohrát set a připsat si ho. Soupeř se však nevzdává a při zisku bodu pobíhají domácí po své polovině hřiště jako kdyby zrovna pojedli něco velice pálivého… To ale na mladé příbramské kocoury neplatí, nenechávají se jejich tancem zviklat a jdou si tvrdě za výhrou. Prosazují se smečaři Honza Barák a Ivoš Hulpach. Vítězíme 3:1.

1-5B6uMHpsZRBleKVXe_DctFNQjZVPrfHvC1CqEITchPxzuQK8E1gQsejWCXKhlsEjaleJw

Odjíždíme se ubytovat, navečeřet, ulehnout a načerpat nové síly, protože hned v neděli v 8:00 nás čeká Hradec Králové. Hradec zatím na tomto turnaji nevyhrál a tak trenér Eman Rosenbaum do základu nominuje kluky, kteří zatím do zápasů příliš nezasáhli. Nahrávač Adam Rosenbaum, blokař Martin Tejkal i smečař Petr Klouček se svých postů zhostili na výbornou a Hradec Králové hladce porážíme 3:0.

V turnaji zůstávají dvě neporažená družstva – Příbram a Beskydy. Těm máme z mistrovství republiky co vracet. Jejich tým je ale silnější o několik hráčů, kteří v této kategorii hrají již druhým rokem. Taktické rady jsou jasné – tvrdý servis a hra středem sítě! Kluci pálí ostrými ta nese to své ovoce, odskakujeme a v klidu vyhráváme první set. A znovu neztratit koncentraci, není vyhráno, zní z úst trenéra. Jen na chvíli jeho pokyny nedodržíme, špatný příjem a soupeř odskakuje, ještě se přibližujeme, ale to je vše, prohraný set znamená vyrovnání na 1: 1. Ve třetím setu v útoku znovu z velké výšky pálí Hulpach, svou činnost na hřišti zdokonalil i benjamínek libero Tomáš Dlouhý. Na našich hráčích je vidět zápal a touha po vítězství , je radost se na ně dívat. 2 -1 pro Sitex. Čtvrtý set je bojovný z obou stran, Příbram má ale více ze hry. Veláta, kterého začala trápit přicházející onemocnění, střídá Klouček. Ten se svého úkolu zhostil skvěle a příležitosti, které dostává od nahrávače Peterky, využívá. Taktické střídání v koncovce na podání, přichází Rosenbaum a s chladnou hlavou zatápí soupeři na příjmu. Dva body, dva body, bod, bod, ještě jeden, je slyšet z úst našich hráčů. Je to tady! Příbram vítězí i nad Beskydami 3: 1. Vítězí i v celém tomto turnaji a vrací se jako jediný postupující do elitní extraligové pětky kadetů.

Kdybych měl víkendové vystoupení našich kluků na závěr shrnout, řekl bych, že se mění v chlapy. Ono je asi už i na čase, protože i díky na začátku zmíněným potížím někteří budou mít možnost postavit se při mistráku A – mužstva do čtverečku náhradníků a třeba i zasáhnout do hry. Můžete to vidět na vlastní oči již při sobotním extraligovém utkání proti neporaženému Liberci.

Zdroj: red, Miroslav Peterka, foto: Miroslav Peterka