Hlídka příbramských městských strážníků zadržela zloděje

městská_policie_koloDne 6. 6. 2016 v 23.06 hod byl na pultu centrální ochrany Městské policie Příbram přijat signál o narušení objektu restaurace v Příbrami, v ulici Na Příkopech. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která po příchodu k objektu zjistila, že vchodové dveře do budovy a okno vykazují známky násilného vniknutí.

Strážníci neprodleně provedli zajištění objektu, aby zamezili pachateli v útěku a na místo přivolali hlídku Policie ČR. Skrze rozbité okno hlídka MP zaslechla, že se uvnitř někdo pohybuje a vyzvala osobu k opuštění budovy. Dotyčná osoba výzvu uposlechla a vyšla ven, kdy bylo následně zjištěno, že se jedná o muže ve věku 35 let. Přivolaná hlídka policie si zadrženou osobu převzala a případ nadále vyšetřuje.

Jak se ukázalo, dotyčný má na svědomí i další tři vykradené objekty. Dne 6. června stihl ještě vniknout do galerie v Potoční ulici. Nestihl zde ale nic ukrást, protože se spustil alarm. Poškozením však způsobil škodu ve výši 3,5 tisíce korun.

V polovině května vykradl cukrárnu v Plzeňské ulici, kde vzal finanční hotovost a dále restauraci v Dlouhé ulici, kde kromě peněz zcizil i láhev alkoholu. Celkem způsobil škodu ve výši 76 tisíc korun. Nyní mu hrozí šest měsíců až tři roky odnětí svobody.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

 

Odpovědět

*