I juniorský celek 1.FK Příbram má výbornou formu, dnes si připsal desátou výhru v řadě!

Juniorský celek 1.FK Příbram porazil své vrstevníky ze Slavie Praha jednoznačně 5:1 a i nadále může snít o titulu! Bodově se navíc dotáhl na vedoucí celek z Brna, který má však jednu utkání k dobru. Do karet příbramskému celku hrají i další výsledky – pražská Sparta i Mladá Boleslav totiž dobře rozehraná utkání ztratili a jen remizovali 2:2 resp. 1:1.

Juniorský celek Příbrami dnes sehrála další utkání na svém hřišti

Úvod utkání byl aktivní z obou stran a mužstva se přetahovala o střelecké příležitosti. Standardní situace celkům také nepomohly. Už to vypadalo, že v prvním poločase bude mít hlavní slovo Slavia, ovšem úřadovali domácí. Skóre zápasu otevřel v 10. minutě Tomáš Pilík, který prošel středem hřiště a zamířil k pravé tyči.

To Příbram nakoplo a převzala otěže zápasu. Jenže na další vstřelenou branku to nestačilo a ani rohový kop neskončil za zády Soukupa. Po polovině první části se hra vyrovnala, ale Středočechům hrál do karet fakt, že vedli. Z dobré pozice pak přišel trestný kop, jenže střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.

Pražané dovolovali soupeři snadno pronikat do zakončení, ale koncovka domácích byla stále nepřesná. S blížícím se závěrem se hra usadila ve středu pole, odkud se týmy nedostávaly do větších šancí a atraktivita ustávala. První poločas se nakonec dohrál již beze změn a slávisté v kabině museli mít dusno, jelikož počet střel v poměru sedm ku jedné hrál jasně pro Příbramské.

Hosté pak v počátcích druhé půle vystřídali a oživili hru. Velkou šanci si připsal testovaný Uche, který po přímém kopu dostal naservírovaný míč od Zámečníka, jenže přestřelil. Na to pak zareagovali domácí, kteří zvýšili své vedení. Půl hodiny před koncem se po centru Pilíka dostal k hlavičce Petr Hronek a nemýlil se.

Sešívaní utkání nevzdávali, nebezpečný roh poslal do šestnáctky Bejbl, ale byl odvrácen Treglerem. Brankář Slavie Soukup nejdříve špatně odkopl míč a soupeř jej málem přeloboval, následně už pak ale inkasoval. Dlouhým pasem poslal Junek do zakončení Tomáše Pilíka, který po levé straně unikl a trefil se přesně.

Snižující branku obstaral Uche, když po centru Dostála parádně zakončil a branku oslavil saltem. Na to pak ale přišel pokutový kop, který s přehledem proměnil Štěpán Holý a sešívaným se šance na zvrat opět vzdálila. V předposlední minutě pak upravil skóre na konečných 5:1 Petr Hronek a domácí se mohli radovat z desáté výhry v řadě.

1.FK Příbram – SK Slavia Praha 5:1 (1:0)

1.FK Příbram: Kočí – Junek, Mareš, Tregler, Divíšek, Holý, Brandner (83. Bouček), Hronek, T. Pilík (72. Eliáš), Hlinka, Laňka (81. Červeňák).

SK Slavia Praha: Soukup – Dostál, Möglich (74. Vavrouš), Bejbl (76. Pelikán), Brož (46. Kocourek), Kuchta (52. Fotr), Koreš (69. Vitarigov), Uche, Zámečník, Prosek, Kadavý.

Branky: 10. a 71. T. Pilík, 59. a 89. Hronek, 76. Holý (pen.) – 73. Uche.

Rozhodčí: Pechanec – Pospíšil, Vnuk.

ŽK: Laňka – Koreš, Zámečník.

Zdroj: red, foto: red