ISŠ Příbram: Šotkův umělecký cukrář 2016

Dort_ISŠTřetí ročník soutěže pro mladé cukráře a cukrářky z Integrované střední školy v Příbrami „Šotkův umělecký cukrář 2016“ vyvrcholil vyhlášením vítězů v pondělí 9. 5. 2016.

Ano, vítězů, dortík s největším počtem “líbí se mi“ získal Cenu facebookových přátel. Dort s největším počtem hlasů získaných hlasováním ve školní restauraci Na Plzeňské (Uran), získal Cenu zákazníků. Po ukončení hlasování, jsme sečetli hlasy jednotlivých dortíků a udělili tak 1. – 3. místo pro každý ročník. Hlavního vítěze, který získal titul „ŠOTKŮV UMĚLECKÝ CUKRÁŘ 2016“ vybrala odborná porota.

Letošní ročník zcela ovládla Nikola Rajnišová z 3. ročníku. Od odborné poroty získala krásných 338 hlasů ze 400 možných. V hlasování na Facebooku získala 618 laiků, od zákazníků pak 363 hlasů. Po sečtení hlasů z Facebooku a od zákazníků se tedy právem stala vítězem i ve svém ročníku a to s počtem 981 hlasů.

Věřím, že „cukrátka“ byla překvapena z množství cen a dárků, které jsem díky vstřícnosti a ochotě podpořit začínající cukráře dala dohromady“ uvedla učitelka odborného výcviku Markéta Pínová.  Velký dík patří především Pekárně a cukrárně Hořovice. Ti poskytli hodnotné a hlavně profesní pomůcky a vybavení, které žákům pomůže posunout se v řemesle dál. Nezanedbatelný dar potěšil i od CuPo Kyjov. Díky nim ISŠ vyzkouší nové potahovací i modelovací hmoty a různé jiné novinky v cukrářských surovinách. Veliké poděkování ze strany ISŠ HPOS Příbram patří všem, VŠEM přátelům cukrařiny. „Oficiálně jste nazýváni sponzory, ale pro nás jste prostě „přátelé“, děkuje Markéta Pínová.

Zdroj: red.

Odpovědět

*