Jablonec přivítá na svém trávníku Příbram, prodlouží Bednář svou střeleckou formu?

Již dnes od 17 hodin uvidí diváci na jablonecké Střelnici zajímavý duel mezi třetím Jabloncem a osmou Příbramí. Podzimní střetnutí dopadlo lépe pro jablonecké, kteří ho ovládli jednoznačně 4:1. Ovládnou i sobotní duel či se podaří Příbrami ze severu Čech odvézt důležité a možná trochu nečekané body?

FK Baumit Jablonec

FK_Baumit_Jablonec_hd_1366x768Zeleno-bílí v předchozích dvou duelech vybojovali dva body. Nejprve remizovali s Jihlavou 1:1, poté na domácím hřišti přivítali Spartu, a jelikož se ani jeden z celků netrefil, rozhodčí musel ukončit duel taktéž s nerozhodným stavem. To však nikterak neohrozilo třetí příčku, na které Baumit před těmito zápasy působil, Severočeši mají stále na Mladou Boleslaví luxusní náskok, značně však ztratili na čelo soutěže, druhá Sparta má o čtyři body více, první Plzeň dokonce o devět.

Nejlepším střelcem Baumitu je stále s šesti přesnými zásahy Filip Novák, naposledy však překonal brankáře soupeře 18. října, tudíž v jarní části ještě gólovou radost nezažil. Po pěti úspěšných trefách mají Jan Kopic a Martin Pospíšil.

1.FK Příbram

Fotbal (2)Příbram v jarní části nasbírala dvě prohry a dvě vítězství, to druhé přidala minulý týden v souboji se Slováckem. Jediným úspěšným střelcem se stal Roman Bednář, který se trefil ve všech svých jarních startech.

Pětadvacet vybojovaných bodů řadí Středočechy na osmou příčku ligové tabulky, pozice však může být vrtkavá, bodová ztráta na šesté místo činí pouhý bod, naopak náskok na pozici dvanáctou jsou dva body.

Klubovým statistikám na podzim velel Jakub Řezníček, po jeho odchodu do Sparty však pozice připadla právě Romanu Bednářovi, který si stihl připsat ve třech startech tři branky. Dvakrát se prosadili Hnaníček, Zápotočný a Fillo.

Utkání začíná na jablonecké Střelnici od 17 hodin, držme Příbrami palce!

Zdroj: red, foto: red

O autorovi

Odpovědět

*