Jak jíst ve fast foodu, když není zbytí?

IMG_0766Někdy se jednoduše stane, že vás svírá hlad a nic jiného než fast food kolem není. Nezoufejte. I tam se můžete najíst tak, abyste si to nemuseli vyčítat. Stačí dodržet několik zásadních pravidel.

1. Snažte se vyhnout smaženému –  vybírejte místo smažených sýrů a masa úpravu grilování. Pokud je něco smažené, vždy se jedná o bohatý přísun tuků.

2. Nepijte slazené nápoje – pokud už do fast foodu zamíříte, zvolte jako nápoj k jídlu čistou vodu. Malý sladký nápoj obsahuje v průměru 7 kostek cukru, velký 13 kostek.

3. Kafe jedině bez cukru – kávu si po obědě klidně dát můžete, ale ne takovou, aby vydala co se energetické hodnoty týče za celý oběd. Volte espresso nebo cappucino. Pozor na latté, už to je poměrně vydatné. Rozhodně neslaďte, mléko volte polotučné nebo odtučněné a na šlehačku zapomeňte.

4. Vyhněte se hranolkám – Sníte-li celou porci hranolků, budete se cítit nezasyceni. Ovládněte tedy svou vůli, a hranolky si odpusťte.

5. Preferujte tortilly – Chcete-li se dobře najíst, dejte si místo stripsů a hramburgeru tortillu. Jsou plné grilovaného masa a zeleniny. Řekněte obsluze, aby vám připravila wrap bez dresinku.

6. Přidejte extra porci zeleniny – Tělu to jen prospěje, pokud si k jakémukoli jídlu ve fast foodu dáte extra porci zeleniny. Kolečko okurky v hamburgeru nebo list salátu v bagetě nestačí.

7. Když hamburger, tak bez housky – Pokud opravdu nedokážete lahodnému burgeru odolat, dejte si ho bez housky. Houska, to je to, co je na hamburgeru nejméně zdravé. Prostě odložte vrchní housku a snězte jen spodní část s masem.

8. Pozor si dejte i při výběru salátu – Caesar salát se tváří jako zdravé jídlo, ale pokud si do něj necháte přidat krutony a tučnou majonézu, už se o zdravém a dietním pokrmu bavit nemůžeme. To znamená – když salát, tak bez zálivky, a nejlépe s kvalitním grilovaným masem.

9. Vydržte to bez dezertu- Sladké dortíky vypadají sice velmi lákavě, ale raději se jim vyhýbejte. Jedná se o kalorické bomby plné cukru a tuku, které vašemu tělu vůbec neprospějí.

10. I tak berte fast food jako nouzovku – I přes to, že se lze ve fast foodu najíst kvalitně, navštěvujte je pouze ve výjimečných případech, když skutečně nemáte jinou možnost.

Zdroj: red.

 

 

Odpovědět

*