Jan Ježek k financování sportu: Dnes to bez podpory města a soukromého sektoru nejde

Dnes zasedá v našem městě zastupitelstvo města Příbrami a na programu jeho jednání je také samotný rozpočet města. Rozpočet, který poprvé tvořila nová koalice ANO a TOP09. Právě tento rozpočet již několik dní rozdmýchává emoce a vášně. Jednou z kapitol, která patří rozhodně k nejdiskutovanějším, je podpora sportu.

foto04

Majitel společnosti Energon Jan Ježek

Asi právě tato kapitola podle návrhu rozpočtu bude nejvíce obměněna. Bohužel pro sport se budget finančních prostředků pro něj výrazně sníží. „Naše firma je generální partnerem 1.FK Příbram, a proto dění na příbramské radnici ohledně sportu sledujeme. Nepodporujeme jen fotbal, ale sponzorujeme v tomto regionu i jiné sportovce. Vždy jsme sport podporovali, protože sport je zejména pohybová aktivita, kterou vnímáme jako člověku naprosto přirozenou,“ uvedl majitel společnosti Energon Jan Ježek, jenž patřím k velkým sponzorům sportu v regionu a my jsme se ho zeptali na pár otázek.

Podpora by se měla snížit zhruba o polovinu

Podle návrhu rozpočtu by se měla podpora sportu oproti minulým letem snížit zhruba o polovinu. Nejvíce diskuzí vyvolává však fakt, že ačkoliv finance pro sport jsou v návrhu rozpočtu výrazně zredukovány, tak naopak pro kultury je rozpočet vyšší o 3 miliony.

„Pro mě jako pro podnikatele je to nelogické, když nemám, tak nemám, to se nedá nic dělat, ale pak nemohu tvrdit, že nemám, jak jsem se dozvěděl v některých článcích a přitom přidat jinému 3 miliony. Sport je v Příbrami úspěšný a bez podpory města a soukromého sektoru to nepůjde. Kdybychom se zachovali stejně jako město Příbram my, tak si můžeme pogratulovat ke zničení příbramského fotbalu,“ uvedl Jan Ježek.

Fotbalová akademie se mi moc líbí

Paradoxem je, že příbramská fotbalová mládež je v současné době nejlepší ve své historii v létě, zde byla otevřena první fotbalová akademie v ČR, dorost je poprvé v historii na prvním místě dorostenecké ligy a svou formu potvrdil i včera, když porazil Liberec 3:1, ze stejného umístění se těší i ligový žáci.

„Nejde jen o fotbal, ale o všechny sportovce, protože s podporou státu už se nedá počítat téměř vůbec. Když už však vzpomenu fotbal, tak musím říct, že fotbalová akademie 1.FK Příbram se mi moc líbí, nejen že se tam kvalitně trénuje a hraje, ale je tam kladen důraz i na vzdělání. Na to jaké je Příbram město, je pro mne až zarážející, jací sportovci tam jsou. Teď to však budou mít mimořádně složité,“uzavřel své povídání Jan Ježek.

Jak to dopadne s příbramským sportem a zda se ještě něco změní k jeho prospěchu můžete vidět na dnešním zastupitelstvu, které začíná od 16 hod.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*