„Jsem v Příbrami spokojený, nemám důvod odcházet,“ říká skvěle hrající Zeman

zeman_mFotbalista Martin Zeman má momentálně nejlepší formu v kariéře. Jeho výkonů v dresu Příbrami si všiml i reprezentační trenér Pavel Vrba, který ho při poslední nominaci zařadil na seznam náhradníků. Příbramský kouč Pavel Tobiáš si myslí, že při momentální výkonnosti by byl Zeman pro národní tým určitě přínosem.

„Martin má teď životní formu. V reprezentaci teď kopou kluci z ligy, čemuž fandím, proto by Martin mohl dostat šanci. Ale rozumím tomu, že je rozběhnutá kvalifikace a není prostor na zkoušení,“ řekl Tobiáš novinářům po sobotním utkání s Českými Budějovicemi.

Věří však, že pokud by Zeman dostal šanci, Vrbu by určitě nezklamal. „Pokud by to bylo potřeba, tak jsem přesvědčen, že by národnímu týmu pomohl. V mých očích je to pan fotbalista a fenomenální hráč. Potkal jsem se s mnoha fotbalisty, ale málokterý z nich měl schopnosti jako on. Je to jen o tom, aby se k tomuto způsobu hry dokázal přinutit,“ dodal Tobiáš.

Šestadvacetiletý Zeman si zejména v domácích zápasech Příbrami přivlastňuje celou levou stranu, kde neúnavně táhne jeden útok za druhým. České Budějovice se na něj v sobotu připravovaly, přesto Zeman několikrát obešel i dva protihráče najednou a zásoboval spoluhráče centry.

V sezóně nasbíral již 8 asistencí

stadion1V sezoně nasbíral už osm asistencí, jen jablonecký Jan Kopic má ještě o jednu přihrávku na gól více. V Chance indexu, měřícím kreativitu hráčů, je Zeman třetí za sparťany Bořkem Dočkalem a Markem Matějovským.

Zeman byl už od mládí považován za velký talent, dlouho se však zdálo, že ho nenaplní. Po raketovém nástupu do sestavy Sparty, s kterou si zahrál i Ligu mistrů, se postupně vytrácel z hlavní scény a hostoval v Admiře Mödling, Plzni a Senici. Znovu se našel až v Příbrami, kde hostuje ze Sparty.

Nyní ho čeká důležité rozhodování o další budoucnosti. V létě mu totiž ve Spartě končí smlouva a bude volným hráčem. „Já bych si samozřejmě moc přál, aby u nás zůstal. Ale to je hlavně na vedení klubu,“ dodal Tobiáš.

„Jsem v Příbrami spokojený,“ říká Zeman

Sám Zeman si umí představit, že by v Příbrami zůstal a pokusil se v příští sezoně navázat na dobré výsledky i výkony pod trenérem Tobiášem. „Pokud bychom se domluvili na nějakých podmínkách, tak nebudu mít důvod odcházet. Jsem tu spokojený,“ řekl nedávno deníku Sport.

Zemana však láká i zahraniční angažmá. „Tyhle ambice mám určitě, každý má sen jít hrát ven. Jestli mě výkony někam odrazí, budu rád. Jestli ne, rád budu pokračovat tady, nemám si na co stěžovat,“ dodal.

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*